Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek beképzelem vagy...

Kurasakikun kérdése:

Szerintetek beképzelem vagy tényleg igaz?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 25.-én töltöm a 18.-at. Szoktak lenni pánikrohamaim kiskoromtól 14 éves koromban nagyon intenzíven. Azóta nem.. de előjött nemrég.

Úgy kezdődött hogy megfájdult a torkom és furán nézett ki. Ezért el kezdtem pánikolni hogy valami nagy baj..kutattam a netet összevissza de nem változott...majd utánna rám jött hogy meg fogok vakulni. Állandóan azt képzeltem és szorongtam miatta, többször is pánikrohamot is kaptam éa kiborultam tőle. Majd már elég sűrűn jött rám és bementünk a sürgősségire. És magas vérnyomásom volt 188/60..bent tartottak három napig. Vért vettek, és a vizeletemet is vizsgálták de azt mondták minden jó. Elküldtek még kardiológushoz és vesevizsgálatra is.Kardiologushoz most megyek pénteken. De állandóan azt érzem hogy meg fogok halni, hogy rákom lessz. És ezt annyira biztosra veszem hogy megijeszt.Rettegek már régóta mindentől. Féllek hogy meg fogok őrülni, néha olyan mintha idegen lennék magamnak és olyan tompa a világ. Nagyon rettegek hogy meg fogok halni nemsoká. Szerintetek igaz?



2021. febr. 16. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Hipochondria!
2021. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi bajod. Azonban ezek a gondolatok nem jók, nem kéne bevonzani ezeket.


Miért nem örülsz inkább annak, hogy fiatal és egészséges vagy és előtted az élet?

2021. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem mar szakemberrel (pszichologus) kellene megbeszelned.
2021. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez mind a pánik tünete, pont ugyanezeket éltem át en is. Sok sport és pszichologus segít :) de azt tudd h egészséges vagy, nem fogsz megőrülni, se megvakulni se megbetegedni, ezt csak az agyad játsza be neked de ilyenkor tudatositsd h nem, ez csak egy gondolat amit a szorongás okoz, semmi alapja m, nem vagyok beteg és minden rendben stb stb
2021. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És mégis, milyen tüneted van, aminél a te korodban elsődlegesen rákra kell gondolni? Ráadásul olyan agresszívra, ami a te korodban rövid időn belül halálhoz vezet?

Ez pszichés eredetű probléma, igen, tovább küldenek, mivel fizikai tüneteknél a szervi problémákat ki kell zárni.

Én daganatos beteg vagyok, mégsem gondolok a halálra. Olyan betegséget diagnosztizáltak (még kezelés előtt állok), amivel kezelés mellett még évtizedekig élhetek, ami az én koromban (48 vagyok) azért nem rossz.

Összegezve: a problémád nagy eséllyel pszichés, de ha mégis találnak valamit, nagyon kicsi az esélye, hogy az rák. Ha meg neadjisten mégis, arra, hogy ez rövid időn belül végzetes legyen, szintén kicsi az esély.

2021. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Waow köszönöm mindenkinek. Picit megnyugodtam. Mindenkinek kitartást.
2021. febr. 18. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!