Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet tüdőembólia?3 nap alatt...

Lehet tüdőembólia?3 nap alatt kialakulhat a trombózissal?

Figyelt kérdés

Valoszinű eltört a nagy lábujjam edzésen,hétfőn,nem nagyon mozogtam otthon,szerdán sántítva a voltam sétálni kb 600 métert,kedden meg csütörtökön meg semennyit,kb 10 szor járhattam a lakásban minden nap.Ha ennyire nem mozgok akkor a trombózis kialakulhat,vagy már ki is alakult a tudőemboliával?

Ugyanis tegnap este vettem észre meg most is előjött hogy kicsit szúr a jobb oldali mellkasom légzéskor,levegőt nem kapkodva veszek,nincs nehézlégzésem,egyik lábam sincs feltagadva,könnyen veszek levegőt,csak elkezdett szúrni a mellkason és kicsit félek hogy ez tüdőembólia.

Középiskolás vagyok és itt digitális oktatás van,azért is vagyok otthon tehát nem nagyon mozgok de mától próbálnék kitalálni valamit.

Akkor ez lehet tüdőembólia,trombózis,ennyi idő alatt ilyen tünetekkel?

A normális válaszokat megköszönném,mindenkit felpontozok!



2021. febr. 19. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Hipochondria lesz az inkább.
2021. febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Barátnőm mind két lába trombózisos lett. Hetekig fel volt dagadva és nagyon fájt neki.

Félre diagnosztizaltak, tebesen ízületi gyulladás volt a doki szerint, ezt nem is értem.

Hetekig kezelte rá, persze semmi eredmény.

Már többször mondtuk neki hogy ez trombózis így sos-be kért időpontot angiologiara, ahol kiderult tényleg az.

Még az este tudőembóliat kapott sajnos. 1 hónapja kórházban van.

Erős mellkasi és hát fájdalom volt a tünet nehézlégzéssel.

A tiéd nem az, jellemző az éjjel sem szűnő fájdalom és dagadas, mert a rög elzarja a venat. Panikolsz ami nem baj csak ne vidd tulzasba :) ha úgy érzed megnyugtat kerdezz rá az orvosnál.

2021. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerinted ezek a tüdőembólia tünetei hogy kicsit szúr a mellkasod? Ez nem normális hogy egyből erre gondolsz, ez hipochonderség. Ne olvass az interneten betegségeket, mert attól leszel beteg. Szerinted ki mondja meg amúgy is a monitoron keresztül hogy bármi bajod-van e? De lefogadom maximum pár órája kezdett el szúrni és már írtad is kifelé a kérdést. Amúgy meg törött lábujjal menj akkor be orvoshoz, nem is tudom hogy kell e rá verhigitot szedni mert ha jól tudom pl törött ujjra nem kell.
2021. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a törés miatt kell, hanem a rögzítés miatt.
2021. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Igazából tegnap kezdett el szurni este lefekvés előtt,meg ma reggel amikor kiirtam a kérdést meg az előtt 2 órája ahogy az utolsó mondja,most jelenleg sulyzoztam meg voltam kint sétálni,már nincs semmi bajom.A szüleim mondták hogy mozogjak mert kialakulhat trombózis ha semmit sem mozgok,de akkor ezek szerint szerencsere nem az,innentol napi mindig csinálni fogok valamit ha nem tudok sétálni
2021. febr. 19. 14:50
 6/6 A kérdező kommentje:

*az ujjam miatt sokat.Kulonben lehet hogy ez hipochondria mert nem ez az első ilyen beképzelésem az internet miatt.

Az ujjammal meg nem akarok elmenni az ügyeletre mert fölösleg lenne,ott is csak rogzitenék a másik ujjammal.Bár igaz hogy az átkozott internet olyat is kiir hogy valamikor műtétre is szükség van de akkor már nem dölök be neki mert általában ha egy olyan embert kérdezek meg akinek már ertört 2 szer az ujja,akkor az lenne rá a válasz hogy csak rögzítették mindig a mellette lévő lábujjal.

2021. febr. 19. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!