Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székrekedés ellen?

Székrekedés ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok a problémam az lenne, hogy nagyon sokszor van székrekedésem. Álltalában reggelente szoktam székelni, de ha egy nap nem sikerül van olyan, hogy 3 napig nem tudok wc-ni. Állandó székelési ingerem van, sűrűn kell pisilni, de napokig nem sikerül produkálni semmit. Ha valami mégis kijön az inger ugyanúgy megmarad és szenvedek tovább. Mit lehetne tennem? Lány vagyok, normálisan eszek, reggelire tejet fogyasztok, ebédre zsírosabbat, és persze sok zöldséget. Mégis hogyan tudnék ezen válltoztatni? Sokszor fáj a hasam ilyenkor és nagyon ingerült leszek, és nem tudok koncentrálni, sokszor aludni se. Bármi segítséget, tapasztalatott szívesen fogadok

2021. febr. 22. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit mozogsz?
2021. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pihenjél eggyet
2021. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igyál citromlevet/olyan italt, amiben van citromlé, mivel az gyorsítja a bélműködést és tudsz talán székelni.
2021. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Magnosolv (én a terhesség alatt kaptam, akkorbnem vált be, de azóta ez a siker titka). 😅

Napi 1 tasak, és megy minden magától.

2021. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Aszalt szilva. Reggel éhgyomorra.
2021. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én most főleg a megelőzésre tudnék tippet adni: minden reggel igyál meg 2 pohár meleg vizet, közvetlenül felkelés előtt. Addig ne is reggelizz ameddig nincs produktum. Nekem ez nagyon jó szokott lenni, minden reggel alkalmazom.
2021. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves első hát sajnos nem sokat mozgok, a suli a munka elveszi az időm, emelett sokat stresszelek, főlleg most. Ezen igyekszem segíteni zenékkel, kis tornával. Az a baj hogy ezek miatt még jobban ingerült leszek.
2021. febr. 22. 20:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Már két napja alig aludtam, mert ingerült vagyok a hasi konfort miatt, és ha kicsit el is alszok hajnalban 1-2 felé felébredek. Szombat reggel sajnos nem tudtam wc-ni. Azóta állandó inger, és hasi fájdalom gyötör, ezt meg tetőzi az, hogy aranyerem is lett a sok erőlködéstől. Most vettem kúpot rá. Illetve a kedvenc teám a borsmenta, ami elvileg segíti a gyomrot. Sajnos tehetetlen vagyok sok mindent kipróbáltam, mint a szilvát, rozsozs dolgokat, kerülöm a csokit, kevesebbet kávézok, reggel zabpehely, próbáltam olajosabb dolgokat de semmi.
2021. febr. 22. 20:28
 9/11 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Este egyél diòkat,reggelre meg lesz a hatàsa! Minden jòt!
2021. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam amit javasoltatok. Reggel langyos vizet ittam. Este használtam aranyérkúpot, és reggel egy kevés székletem volt, de utána ugyanúgy az inger van meg, meg feszül a hasam, fáj, nem kemény, nagyon ritkán szellengek csak. Ugye nem lett bélelzáródásom? Nagyon tartok tőlle.
2021. febr. 23. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!