Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulakő.? Volt már esetleg...

Mandulakő.? Volt már esetleg mandulasimító műtétje? Borzasztóan rossz szájszagot okoz. Ettől az önbizalmam sajnos alacsony.. Sajnos hiába a rendszeres szájápolás es gargalizáslás mindenféle szájvízzel akkor is kialakul. Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2018ban emiatt vettek ki a mandulaimat, es a baratnomet is. 2 ev betegeskedes utan jottem ra nagy nehezen, hogy ez a baj. Sztkban szokas szerint lofuttyot nem segitettek normalisan, aztan magandoki segitett es tb-re kimutottek korhazban.


Mandula simito mutet nem tudom hogy letezik-e, de nem hiszem hogy sok ertelme van, a korral.jarva is redisebb lesz, meg gyulladasok utan hegesebb, plusz ha ugyis ott mutenek lehet mar erdemesebb kimuteni mert igyis ugyis fajni fog es napokig rotty.


23 voltam mikor kimutottek 2 het volt a gyogyulas kb, 5odik napon felszakadt nekem is, bnomnek is, verhanyas jott kicsit, jeggel elmult, aztan gyógyulás tovabbi szakasza, majd kb 3-4 het volt a "teljes gyogyulas", de a valos teljes gyogyulas 1-2 ev allitolag, elv addigvnem is szabadna cigizni-alkoholizalni, de persze ezt is megszegtem es nem lett nagyobb bajom. Majd olvass utana ill doki segithet.

2021. febr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És meg is szűntek a rossz tünetek?

Én már 30 vagyok és félek még ettől a rutinnak mondható műtéttől is.

2021. febr. 23. 08:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Megvan a kis veszelye a mutetnek, es azt mondjak, hogy 25 éves korig gyogyul konnyebben belőle az ember.


Igen, teljesen megszuntek, mivel mandula híján nincs hol megképződjön és megragadjon a mandulakő.


A lényeg ugye, hogy hegek-lyukak-barázdák vannak/keletkeznek a mandulán, és ott az elhalt bakteriumok, sejtek, kajamaradek osstegyulik, es az rohad ott. Nekem ez torokgyulladast is okozotz, sokszor kezeltek miatta tuszos mandulagyulladasra, de nem az volt. A vegen konkretan mar szinte wgy rohadt nagy lyuk volt a bal mandulam. Es a dohanyzastol fel szal cigitol bedurrant az egesz. Egyebkent nem vagyok lancdohanyos, időnként, kocabagos vagyok, de a fust egybol durrantotta, tobb ko kepzodott. Ha megnyomod mondjuk kezzel v fulpiszkaloval ki is tud fordulni ko, en akkor sokszor szedtem is ki nem keveset, de iszonyu tortura volt. Most is az a fura hanyinger kerulget ahogy irom, eletem egyik legrosszabb tunete volt eddig.

Szoval az van, hogy higenia, szajviz kicsit tud segiteni, de nem sokat. Raadasul vilag eletemben napi 2 fogmosas plusz szajvizezek 15 eves korom ota, tehát mar csak a gyulladások miatt kialakzlt lyukak miatt is kijott ez nalam.


Meg mondjak, hogy jo a mandula, az is segit a betegsegek szureseben, es igaz is, de en azota se voltam beteg egyebkent. És de van mar az a helyzet, mikor egy potkerek a bringadon mar csak akadalyoz, lassit. Na a mandula ugyan ez, hogy mikor mar az betegit meg, ott mar sajnos muszaj elfogadni hogy mutet kell.


Azota azert neha figyelgetem, hogy ott nyelvtoveben, mandula helyen vagy torkon megragad e lepedek vagy ilyen ko vagy barmi, de azota sem semmi. Nincs buz sem, bar nalam a betegseg volt a rossz, a torokfajas, dagadas, szajszagom nem volt.

Ja es errol ugrik be, hogyha a mandula resznel kivulrol osszenyomtam a torkom meg ugy is jott belőle az okossag, ha igy kivulrol nyomogattam.

Fuh de rossz ra visszagondolni.


Altatasban mutottek, kaptam wgy tablettat, engem mar az kiutott, bnomet nem, majd arra keltem hogy keszvagyunk. Siman tudtam kajálni utana, amig ki nem ment a fajdalomcsillapitas, onnantol 4 napig, a verzesig komoly alombasirasok mentek, nem vagyok egy puhany, de kemeny volt, de tulelheto. 3-4 fajta fajdalomcsillapitot kellett valtogatni egesz nap szedni, hogy ne legyen tul sok 1 anyagbol. Baratnomnel igy is a mensijere kihatott es maskepp jott meg satobbi.

2021. febr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És örülök hogy már túl vagy,vagytok rajta !
2021. febr. 23. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!