Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A barátom már lassan 2 hete...

A barátom már lassan 2 hete (!) Beteg, esténként és már reggel is magas láza van, a gyógyszerek nem használnak. Köhög nagyon, hányingere van szinte mindig, enni se tud emiatt. Mit tegyek, jól jönne valami házi trükk, a részletek a leírasban...?

Figyelt kérdés

A barátom már lassan 2 hete beteg. Elsőnek nem tűnt különösebbnek, kicsit köhögött, de ennyi volt az egész a közérzete is jó volt. Majd a napokkal egyre rosszabbul érezte magát, jött a láz, amit még a gyógyszerek sem vitték le(szedett már rá Aspirin pluszt, benhuront, de semmi), köhög folyamatosan, erre is szed gyógyszert hogy feljöjjön a váladék de nem nagyon hatnak. Aztán elkezdett hányni, mindent kihányt, nem tudott enni, 4 napig nem evett ha érezte hogy éhes ivott vizet, de ennyi, mert kihányta volna. Az ötödik nap este ment volna wcre de szédülni kezdett aztán a földön ébredt fel. Elájult. Aznap volt majdnem egy hete hogy beteg volt, mikor elájult az előtti nap mentem le hozzá segíteni. Azóta már annyival jobban van hogy tud enni, de csak minimálisan (levesből pár kanállal,kisebb kenyeret, egy banánt, egy croassant, kb ennyi), hányingere van sokszor, megy a hasa. Csináltak neki korona tesztet, negatív lett az első úgyhogy várjuk a másik kettő eredményet.

Nagyon félek hogy mi lesz vele, eddig nem aggódtam azt hittem hogy mostanra kiheverni de még mindig beteg. Amennyire tudok segítek neki, takarítók főzök. A gyógyszerek szart sem érnek, tegnap este úgy ment lejjebb a láza hogy hidegvizesborogatassal borogattam, és vett be egy Aspirin ultra tablettát.

Ha van valami házi módszerek amivel megkönnyítheti én a dolgát kérlek írj, mert nagyon aggódok.


A válaszokert előre is hálás vagyok.


2021. febr. 24. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lázra a borogatás jó, de lehet, egy hűtőfürdő mèg jobb lenne. Nem kell hidegvíz, csak langyos, ha lázas azt is èpp elèg hidegnek fogja èrezni. Hányingerre a b6, nem a sima tabletta, hanem lehet feliratni ampullat, siman meg kell inni, nekem amikor nagyon durván benyeltem egy hányós vírust, csak ez segített. Amúgy mi is ki vagyunk dőlve a párommal már kèt hete, en is az ajulas szelen vagyok neha a gyengesegtol. ☹️
2021. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló

Az az ampullas b6 az vény nélkül kapható?

Köszönöm a valaszod, és jobbulást kívánok neked és a párodnak is

2021. febr. 24. 17:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Èn úgy tudom receptre, nekem legalabbis a haziorvos irta fel. Koszonjuk, baratodnak is mihamarabbi gyogyulast!
2021. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kihányt folyadékot pótolni kell, cukor nélküli tea naponta többször (enyhén sózva). Lázcsillapításra paracetamol vagy akár Algopirin is megfelelő lehet. A diétás étkezés javasolható: száraz keksz, kétszersült, reszelt alma vagy sárgarépa. Kakukkfű tea jó a felsőlégúti fertőzések ellen, de köhögéscsillapító gyógyszer is ajánlott, mellette hurutoldó.
2021. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én koronás voltam, de 3.5 hétig voltam beteg.

Köptetőt szedjen mindenképp. Pl Ambroxol tablettát.

2021. febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat.


Most hivtakimket az eredménnyel, pozitív lett a teszt ):

2021. febr. 25. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ezeket írta a háziorvos : Tamiflu, Asi Sandoz, Azibiot, Ambroxol.

Lázcsillapítónak Aspirin Complexet szedtem.

3.5 hétig voltam beteg, 10 napig voltam lázas!

2021. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De ha 2 hete beteg, már régen tesztelni kellett volna!!

Szedhetné a gyógyszert már régóta, lehet, már jobban lenne.

A köptető nagyon fontos!


Koronavírussal fertőzötteknek a köhögéscsillapító tilos!!

2021. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudott elmenni orvoshoz, mert a keresztanyja T ápolja, aki 80 éves és agymeszesedese van, kerekes székes és nem tudja rábízni senkire mert koz és ön veszélyes.


Ezt az egészet amúgy is tőlem kapta el én meg anyukamektol, de minekunj pár nap alatt elmúlt, és nem is voltak ilyen tüneteinek.

Úgy jutott el a tesztig hogy az ő anyukája beteg lett elment orvoshoz és mondta neki a párom H irasson neki valami köhögésre gyógyszert H a váladék feljöjjön, így rendelte meg a tesztet az házi orvos, a keresztanyja rá nézve biztonsági alapon, és még I azt mondta hogy ez nem korona lesz.

Ezért nem ment el orvoshoz csak 2 hét után.



A válaszokat koszonom, ha végre felveszi a telefont a házi orvos mindenképp egyeztetünk vele.

2021. febr. 25. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!