Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen egészségügyi jelenség...

Milyen egészségügyi jelenség okozhat olyat, hogy valakinek a száján jön fel a széklet és meghal? (idősebb korban)

Figyelt kérdés
Nem régen láttam a Szabó Tímea által készített videóintejrút, ahol egy óbudai néni mondta ezt, hogy a férjével ez történt, szörnyű lehetett, de milyen egészségügyi jelenség/betegség okozhatott ilyet?
2021. febr. 25. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Nincs ilyen, a gyomorban emésztetlen cucc visszajön, de komplett széklet szájon át nemigazán. Hacsak át nem ment az úthenger az illetőn. Bélcsavarodás okoz ilyet úgy tudom.
2021. febr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Elzáródott a bele, mint a riportból is kiderült. Ha lefelé nem megy, elindul fölfelé.
2021. febr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos van ilyen, ahogy előttem írják. Bél elzáródás.
2021. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Kamu, a széklet nem jön vissza a szájon, max hányt egy jó sűrűt.
2021. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Bélelzáródás. Tumorosoknál gyakori. Ne úgy képzeld el,hogy a konkrét hurka jön ki. Nagyrészt a vékonybél tartalma indul meg visszafele. Hígabb,világosabb és iszonyat büdös. Minap volt ilyen anyáméknál az onkológián egy betegnek. Ép ésszel.. szegény.
2021. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

4

Nem kamu. De ebben az országban mindenki orvos..


Milyen tünetei lehetnek a bélelzáródásnak?

A panaszok jellege függ az elzáródás mértékétől és helyétől is:


Hányinger, hányás: ha az elzáródás a vékonybél felső szakaszán következik be, a gyomortartalom hányinger és hányás formájában távozik. A folyamat előrehaladtával mindig van hányás, ami a pangó bélsárt tartalmazza.

2021. febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
A széklet a vastagbélben kezd alakulni, onnan nem megy vissza a hosszú vékonybélen át a gyomorba, majd szájon át vissza, a perisztaltikus bélmozgás iránya sem engedi. Ha elzáródás van valahol, az emésztés ott megreked és idővel erjedni kezd gázok keletkeznek, hasüregbe kerülve hashártyagyulladást okozva. De vissza nem jön.
2021. febr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A fő ok a vékonybél mozgásának a leállása, aminek lehet valamilyen mechanikai oka (nagyon gyakran valamilyen daganat a hasüregben, ami kívülről nyomja a beleket, vagy maga a belek daganata, vagy hashártyaáttét, nyirokcsomó-áttét, de lehet a következménye korábbi hasi műtétek után a hasüregben kialakult összenövéseknek is), és előfordulhat ,,hűdéses", vagyis ,,bénulásos" bélleállás, ilyenkor mechanikus akadály nincs, de valamilyen oknál fogva a bélsarat továbbító ideg-izomrendszer nem tud működni a bélfalakban (pl. idős korban gyakran előfordul, hogy ioneltérések vannak a vérben, vagy cukorbetegség miatt károsodik a belek beidegzése, bizonyos gyógyszerek is okozhatnak ilyet, stb.).

Ha felmerül, hogy ilyen bélleállás van, akkor a kórelőzményt figyelembe véve különböző vizsgálatokat végzünk (labor, röntgen, ha kell, akkor CT), és kezeljük az okot. Sajnos azonban vannak olyan esetek- és tényleg legtöbbször a műthetetlen daganat az oka-, amikor nem tudunk segíteni már se műtéttel, se bélmozgatókkal, és egy idő után megindul a bélsár visszahányása, a miserere. Nem szép halál sajnos, és sokszor a puffadó, feszülő belek miatt a betegnek fájdalmai vannak, de van az a pont, amikor már csak fájdalmat tudunk csillapítani, illetve egy úgynezett szondát tudunk letenni a gyomorba, és így egy zsákba ürül a bélsár, ezzel is kicsit könnyítve a bélrendszert.

2021. febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
5# Teljesen igazad van. Csak az még nem széklet, még ha olyan is, akkor sem az.
2021. febr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Attól még széklethányás,orvosilag is. De most egy időre megint felfüggesztem az oldalt. Eüsként írok hasznos válaszokat és folyton lenyomnak. Tudom hiszti,de nekem rosszul esik. :)
2021. febr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!