Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Migrénre antidepresszáns?

Migrénre antidepresszáns?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok. Pár napja felírt nekem pár gyógyszert migrénre a háziorvosom: Algopyrin, Divascan, Teperinep, és Apranax.

Nem szoktam marékszámra gyógyszert szedni, általában egy migrénes rohamnál inkább kivárom, míg elmúlik. Sötét szoba, sok folyadék, alvás, ha nagyon rossz akkor fájdalomcsillapító/ görcsoldó, viszont a háziorvosom döntését sem szerettem volna megkérdőjelezni, illetve nem is részletezte mit ír fel, csak a kezembe nyomta a recepteket, illetve egy lapon felírta az adagolást.

Mielőtt kiváltom, gondoltam utánanézek a gyógyszereknek, és feltűnt, hogy a Teperinep egyfajta antidepresszáns. Az is használhat migrén ellen, vagy inkább a bódítást szolgálja? Milyen okból írhatta fel? Soha nem szedtem még, ezért is merült fel a kérdés. Bocsánat, ha evidens, de egyáltalán nem értek a témához, hátha járt valaki hasonlóan.



2021. febr. 26. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Kérdezd meg tőle. A gyógyszer felírás nem saját szakállra történik, hanem a számítógépes szoftver felajánlja (vonatkozó hivatalos orvosi szakmai állásfoglalás alapján) az alkalmazható gyógyszereket).
2021. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Hát téged befűztek... a gyógyszervállalatok
2021. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"hanem a számítógépes szoftver felajánlja (vonatkozó hivatalos orvosi szakmai állásfoglalás alapján) az alkalmazható gyógyszereket)."


Akkor mégis mire a 6 év egyetem? Ezt egy gépkezelő szakmunkás is el tudná végezni. Régen úgy volt, hogy kartonod volt és a doki fejből tudta a gyógyszereket, hogy mit mire kell.

2021. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem “fűztek be”, ki sem váltottam még, először tájékozódni próbálok, hogy valóban ez az oka, vagy más.
2021. febr. 26. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül van amit háziorvos nem írhat fel. Hogy történt akkor? Egyébként a Divascant abszolút próbálják migrénmegelőzésre, a Teperint pedig krónikus fájdalomra. De azért az is fura, hogy így mindegyiket egyszerre?
2021. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is teperines port írtak fel migrén megelőzésre. Fél adagot kellett szednem. Nekem nem segített.
2021. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Teperin egy antidepresszáns, kizárt, hogy por alakban legyen.
2021. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig nekem felírt a neurológus a migrén vizsgálat után és a Rózsakert bevásárló központ gyógyszertárban ki is adták gyógyszertári dobozban külön kis összehajtott papírokba kimérve adagonként 2014 körül.
2021. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsok nem bódítanak. Azok a nyugtatók.
2021. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!