Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet menni dolgozni már, ha...

Lehet menni dolgozni már, ha még mindig nem érzed az ízeket/szagokat? (covid)

Figyelt kérdés

Tehát jelenleg karanténban vagyok, nálunk Szlovákiában 14 napot kell kötelezően karanténba tölteni, de én már többet töltöttem, mert fáradtnak éreztem magam, majdnem egy hónapot. Viszont a szagokat, ízeket most sem érzem, meg akármennyit alszok, sokszor fáradtan ébredek. Lázam elején volt csak, akkor is egy napig ment fel 39-re, aztán csak hőemelkedés volt (37,5).

Ti mit tennétek? Bemennétek dolgozni? Vagy inkább maradnátok még? Egyáltalán lehet-e több mint 1 hónapig maradni? fizetni fogja a biztosító, stb???



2021. márc. 3. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Párom kollégája bement így melózni. :(

Szerintem nem kellene, én megvárnám amíg tünetmentes vagyok.

A szlovákiai szabályozást nem igazán ismerem, ezt nem tudnád gyorsabban kideríteni valami szlovák oldalon? Elvileg amíg beteg vagy (értsd: kellemetlen tünetek jelentkeznek, pl. az érzékvesztés vagy a krónikus fáradtság) addig kéne hogy járjon a táppénz...

Mit mond a háziorvosod?

2021. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
háziorvos azt mondta, hogy majd akkor hivjam fel amikor jól leszek. na de vajon a munkahely is "elnézi" ezt? gyári melóról van szó
2021. márc. 3. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a szaglásvesztés / fáradékonyság akár fél évig is kitarthat, én ezzel így már jelentkeznék a háziorvosnál, majd ő eldönti.
2021. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van olyan ismerősöm, aki novemberben volt covidos és még mindig nem 100% az szag- és ízérzékelése. Ha nincs más tüneted, akkor én vagy mennék dolgozni vagy beszélnék a háziorvossal (aki szerintem visszaengedne). Esetleg ha biztosra akarsz menni, és rá tudsz szánni pénzt, akkor PCR, hogy még fertőzöl-e.
2021. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!