Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Évekkel ezelőtt igen aktív...

Évekkel ezelőtt igen aktív szexuális életet éltem(sok partner) létezhet, hogy megfertőzödtem hepatitis B vagy C-vel, vagy HPV-vel, amelynek évtizedek múlva lesznek tünetei pl. a májban?

Figyelt kérdés
Úgy olvasom, hogy ezeknek a betegségeknek a hepatitis B lappangási ideje max 180 nap, de hallottam olyat is, hogy valakinek évtizedek után tette tönkre a máját, nem tudom, hogy igaz-e. Nem tudom, hogy akkor melyik igaz, érdemes-e elmennem ez alapján szűrésre, milyenre és hova.

2021. márc. 6. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindig furcsállom, amikor emberek úgy élnek aktív nemi életet, hogy nincsenek tisztában az alap higiéniával, hogy minden partner után ajánlott az STD-szűrés.

Az a neve: STD-rendelés. Oda kell menni.

2021. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az összesre menj és magán rendelésre.
2021. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden elképzelhető. Nagyon sok olyan vírus létezik, amelyik hosszú évekig lappang a szervezetben (többnyire az idegek velős hüvelyében, ahová az immunrendszer sejtjei nem jutnak el) és szinte azonosíthatatlan, eddig még nem kategorizált betegségeket okozhatnak. Volt egy kolléganőm, aki fiatal korában konzumnőként tartotta fenn magát a csekélyke közalkalmazotti fizetés mellett, aztán 50-es éveiben idegrendszeri panaszok léptek fel. Ezeket előbb Parkinson-kórnak diagnosztizáltak. Később hirtelen eszméletvesztések léptek fel, ami miatt folyamatos ápolási segédlet mellett tudott csak élni.
2021. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Okoz tüneteket, csak nem biztos, hogy észreveszed, meg sokan nem foglalkoznak vele. Csináltass tesztet, ha negatív, akkor az oltás a megoldás a továbbiakban, Hepa C-re nem tudom van-e.
2021. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Wow utolsú, pedig azt hittem a radiológiai asszisztensek mindenhez IS értenek. Nincs C ellen oltás ellenben 99 százalékban gyógyítható.
2021. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1, "Az a neve: STD-rendelés. Oda kell menni."


Ypszilon 1980:Csináltass tesztet, ha negatív, akkor az oltás a megoldás a továbbiakban"


Az STD ahogy most olvastam teljesen komplett szűrés rengeteg betegségre, az aktív szexuális élet nálam ahogy írtam, évekkel ezelőtt volt, gondolom a hepatitis B,C-n, HIV ezeken kívül ha más lett volna, volna, gondolom,már kijött volna, így oltás is felesleges gondolom, mivel azok az évek elmúltak, most már hiába oltom magam.

2021. márc. 6. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért értenének mindenhez?
2021. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"gondolom,már kijött volna"

Férfiaknál a 95%-a teljesen tünetmentes.

2021. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Férfiaknál a 95%-a teljesen tünetmentes."


Mi? A hepatitis? Erről még nem hallottam.

2021. márc. 7. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!