Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Skizofrénia, paranoia, harc a...

Kovacsattila1991 kérdése:

Skizofrénia, paranoia, harc a valósággal. Segítség.Valahol elvesztem mi van velem?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Kikeresed a körzeti pszichiátria címét, felhívod, kérsz egy időpontot, és bemész, ott mindent elmondasz a problémádról. Nagyon jó gyógyszerek vannak, amik eltüntetik a hallucinációkat és a téveszméket.
2021. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Nagy a baj velem már lassan 4 éve. Küzdök a dologgal hogy sokszor a valóságot élem meg, vagy csak halucinálok. Családi megpróbáltatások, sok nehézségnek és erősen alkoholos állapotomnak köszönhetően beteg lettem. Paranoiát diagnoztizáltak. Itt kezdődik a probléma a fejemben. Kezdetleges téveszmém az volt hogy megfigyelnek, hallják a gondolataimat, tudnak mindent rólam az emberek.Azóta háromszor feküdtem bent gyógyszer átállításon és most úgy néz ki tünetmentes vagyok. Na de nem hagynak nyugodni a pszichózis alatt történő dolgok. Szerintetek létezik olyan képesség, hogy más illető belemegy a tudatodba, és információkat tud meg rólad? Beszéltem egyszer egy idegen lánnyal és 300 kilóméterről megmondta hogy el van tőrve a lábujjam. Amit nem tudhatott. Illetve sok ilyen esettel találkoztam már. Létezik hogy érzékelhető a gondolat? Vagy hogy működik ez? Itt jön megint bennem a kérdés.. Megint csak paranoiás vagyok? Vagy egyszerűen nem tudom magamnak belátni az igazat, hogy ilyen van. Egyáltalán van,vagy csak én beképzelem. De hát számtalan eset volt már rá példa. Ha van ilyen, létezik, akkor nekem miért nem megy ez a képesség?. Nos ezek a kérdések vannak bennem évek óta, és erre szedek antipszichotikumot. Olyan szinteket megjártam a pszichózis alatt, hogy nem mertem semmire gondolni, mert féltem hogy meghallja más. Ha valaki tudnőszintén tudna segíteni a témában azt megköszönném.
2021. márc. 8. 21:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, szerencsére ilyen nem létezik a valóságban, mert akkor én is paráznék. :D Tudományosan nem támaszthatók alá amiket írtál, csak te érzékeled furcsának. Minden nap történik olyan, ami kiakaszthatna téged, hogy miért épp ez meg az, miért így úgy meg akkor történt. Mert a természet törvényei megengedik, azért, nincs sehol mágia meg varázslat. Nincs szükség rá. Sokkal kézzelfoghatóbb dolgok miatt aggódhatnál inkább jogosan, de azt se tedd.
2021. márc. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mikokka válasza:
34%
Az őszinte ima mindig segít. Minden lelki rabságból megszabadít Jézus.
2021. márc. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne harcolj vele, hanem légy része, és mindíg te döntsd el mit teszel!
2021. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 5/5 te tudod miről van szó?
2021. márc. 9. 09:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja...


Amikor mondják a hangok mit csinálj...


Volt egy kertész ismerősöm...


Rosszabb munka napjain a betonon tologatta a fűnyírót egész nap szerencsétlen.

2021. márc. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg volt amikor senkihez sem szólt egy szót sem, mert a hangok azt mondták neki.
2021. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez jó :D. Itt szerencsére nincsenek hangok, itt mások mondogatnak számomra furcsa dolgokat, nem a belső hangok.
2021. márc. 9. 10:55
 10/10 bist válasza:
40%
Még 1990-ben agykontrolt végeztem. A végén ellenőrző "vizsga" volt. mindenkinek kettő személyt az ismerősei közül fel kellett jegyezni a betegségeit, hogy később más beazonosítja, és gyógyítsa. A végén párba kerültem egy Balassagyarmati illetővel, ő csak a nevét mondta meg az ismerősének. Én Salgótarjánból mondtam, hogy Gyarmaton a Leninlakótelepen lakik a 2. emeleten, 2 gyerek fogja a kezét, hány évesek, és a betegséget, amit korrigálni kellet volna, nem tudtam pontosan be azonosítani. A szívén, vagy a tüdején "láttam" betegsége okát. később az illető megmutatta a papírt, amire felírta, hogy Tüdő, és szív aszmája van. A testvére volt a beteg, a Leninlakótelepen a 2. emeleten lakik szőkehajú kis gyerekei vannak. A tanfolyam alatt megesküdtet Domján mindenkit, hogy csak jódolgokra fogjuk használni az agykontrolt. Később tudtam meg, hogy volt olyan, aki azt mondta, hogy nem esküdött meg, mert lehet az életében olyan időszak, amikor a gonoszságra akarja használni. Ezután a tanfolyam után, ijedtem meg, és Istenhez kiáltottam segítségért, mert megtapasztaltam a természetfelettit. 1 hónap múlva találtam egy gyülekezetet, ahol megtapasztaltam Isten jóságát, kegyelmét, Jézust mint megváltót, és gyógyítót. Neked is ezt javasolom, mert ezektől a "megtapasztalásoktól" nem fogsz tudni megszabadulni, csak rosszabb lesz. írd meg, hogy hol laksz hátha tudok segíteni.
2021. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!