Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véralvadás gátlót miért...

Véralvadás gátlót miért szedhetnek az emberek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Annyit tudok, hogy általában a trombózis miatt van. Viszont akinek nem trombózisa, a lába se vizesedik és semmi, az más okból is szedhet véralvadás gátlót? Gondolok itt pl iszonyat magas koleszterin szintre
2021. márc. 10. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívbetegségek esetében pl
2021. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magas pulzus esetén is?
2021. márc. 10. 22:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem, de pl pitvarfibrillacional már igen
2021. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aha értem. És milyen betegségeknél alkalmaznak még véralvadásgátlót?
2021. márc. 10. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden olyan ahol fokozott alvadékonyság alakul ki. Akár terhességben, trombózis és tüdőembólia után, műtétek, vagy hosszabb ágyban fekvés miatt, pitvarfibrillációnál ahogy az előttem lévő mondta. Akinek már volt strokeja, infarktusa..
2021. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Magas koleszterin esetén van erre direkt gyógyszer.

Pár száz forint.Ha ez a probléma,és van jelentősége,beszélj a háziorvosoddal.

Magas pulzus esetén pedig pulzuscsökkentőt írnak fel.

Én szedek ilyet,ezt is háziorvos írja fel.(Vérnyomás problémával fordultam hozzá).

Nem vagyok orvos,de nem hiszem,hogy a kettőnek van köze egymáshoz.

2021. márc. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Ideiglenesen pl törések esetén is.
2021. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden olyan esetben, amikor fennáll a rögösödés veszélye, illetve néha a családi kórtörténet is arra billentheti a mérleget.

Én januárban kezdtem szúrni magam a gerincműtétem után. Utána meg kiderült, olyan betegségem van, ami elhaló plazmasejtek révén növeli a trombózis kockázatát. Mivel édesanyámnak három trombózisa is volt, és abba is halt bele, így emiatt az eredetileg kiírt időn túl is használnom kell.

2021. márc. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezek egy nagylaborból kiderülnek?
2021. márc. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért érdekel amúgy, mert trombózisa nem volt senkinek a családban, papámnak volt egy nagyon komoly hasnyálmirigy gyulladása, annyi hogy magas a koleszterine és pulzusa. Viszont fingom nincs miért szed alvadásgátlót, de 7végén akkor megkérsem tőle.

Trombózis pedig biztos hogy nem áll fent

2021. márc. 11. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!