Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pozitív vagy negatív?

Pozitív vagy negatív?

Figyelt kérdés
PCR teszt negativ, gyorsteszt pozitív, majd rá egy órára egy újabb gyorsteszt negatív.

2021. márc. 12. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha a gyorsteszt pozitív, akkor a PCR is az, legalábbis ha normálisan veszik le a mintát.


A gyorsteszt csak kb 60%-ban megbízható, de téves pozitív eredményt nem ad

2021. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tavaly ősszel voltam igazoltan kovidos. Ezért is lépett meg, hogy a negatív PCR után a gyorsteszt pozitív eredményt mutatott. Az orvos csináltatott is egy másikat, az meg már negatív lett. Műtét előtt vagyok, azért kérte.De kicsit most még vagyok kavarodva.
2021. márc. 12. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
gyorstesztből falspozitív van, falsnegatív nincsen, azaz ha ptc negatív az az irányadó! post nincs puszi egy covid ápoló.
2021. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
bocs *PCR
2021. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtatott :) A dokim is ezt mondta.
2021. márc. 12. 17:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy ne lenne gyorsteszt ők fals negatív? Pont ezért ez a protokoll:

Először gyorsteszt, ha pozitív, akkor pozitív!

Ha negatív, akkor PCR-rel meg kell erősíteni.

2021. márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nekem elsőre kértek a PCR-t, ami negatív lett. Utana jott a gyosteszt, ami elsőre pozitív, rá egy órára negatív eredményt hozott. Mivel az orvosom szerint is a PCR teszt eredménye az irányadó és a második teszt már negatív eredményű lett, két negytiv teszt birtokaban, negatívnak könyvelt el.
2021. márc. 13. 07:22
 8/11 anonim ***** válasza:
A pcr a lényeg.
2021. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ.
2021. márc. 13. 20:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért egy fontos infó kimaradt...

A PCR után mennyivel készült a gyorsteszt?

Csak mert friss fertőzésnél a PCR sem jelez. Tehát ha nem egyszerre lett levéve a két teszthez a minta, hanem mondjuk a gyorsteszt csak 1-2 nap múlva, akkor simán lehetséges fals negatív PCR, lehet, hogy most már az is pozitív lenne!

Továbbra is fenntartom: nincs fals pozitív gyorsteszt!

2021. márc. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!