Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális, hogy így állok a...

Normális, hogy így állok a halálhoz?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, elég sanszos, hogy szarkómám van, viszont én a láttam teljes leépülését közeli ismerősnek 4 hónap alatt a kemótól 90 kilóról 40re fogyott, haja eltűnt, sápadt és sárga lett. én ezt az utat nem kívánom magamnak. Azt érzem, hogy ez sorsszerű, így kell lennie, mindenből kijutott az életemben, barátok, utazások, párkapcsolat és sorolhatnám. Nem követelem magamnak a folytatást, egyszerűen szeretnék méltósággal meghalni. Amúgy sem olyan rózsás most a helyzet a világban, nincs mitől kvázi elszakadni a szüleimen és a barátnőmön kívül. Pont munkanélküli lettem a betegség kezdetekor, szeretnék itthon békességben, nyugalomban megnézni még pár filmet, főzni finom olasz ételeket és ennyi.


Ti mit gondoltok? Elfogadnátok, ha a ti fiatok, párotok vélekedne így? A túlélés kb 50 50 én pedig nem rulettezem.

Futni, biciklizni többet már nem tudok, mankóval közlekedem itthon. Jogom van a méltóságteljes halálhoz?


2021. márc. 14. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:

"23 éves vagyok, elég sanszos, hogy szarkómám van"


mi az, hogy sanszos?

2021. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hétfő reggel nekem is szar a kóma ne aggódj
2021. márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nincs vizsgálati eredmény, 4 hete vándor fájások vannak és bedagadt a bal térdem, nem tudom behajlítani, járni sem tudok mankó nélkül. Fájdalomcsillapítón élek. Mi ez ha nem szarkóma?
2021. márc. 14. 21:32
 4/10 anonim ***** válasza:

megannyi más....

egy fejfájás és ízületi fájdalom miatt ez szarkóma?

inkább pszichológushoz kell menni a hipochondriád miatt

2021. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második válaszoló, te aztán bunkó vagy!


Nem tudom, mi az a "sanszos", de válaszolok.


Kérdező, én nem értenék egyet azzal ha fel akarnád adni az életet. Szerintem mindig bízni kell a gyógyulásban és meg kell tenni, amit csak lehet. Nekem édesapám volt sajnos daganatos beteg és egy olyan betegséggel (az egyik legsúlyosabb) élt három évet a diagnózis után, ami után amúgy átlagban egy évet élnek! Nyilván kegyetlenül fáj a hiánya, de mindenki azt mondta nekem, onkológus orvos ismerős és mindenféle orvos, hogy ez kivételesnek számít. És amúgy nem is csak a tumor okozta közvetlenül a halálát, szóval ha egyéb dolgok nem járulnak hozzá, akkor lehet még ma is élne. A párom édesanyjának pedig korábban tüdőrákja volt, de már mióta semmi baja, szerintem már 10 éve is van annak, hogy kikezelték belőle és most sincs rákos betegsége.


Szerintem sosem szabad feladni. Meg tudom érteni, hogy az illető nem akar szenvedni, édesapámnak sajnos az utolsó egy hónap volt a legrosszabb de azért éveken keresztül teljesen jó állapotban volt, pedig többször is műteni kellett és sugárterápiát kapott. Nagyszerű orvosok kezelték, nekik köszönhettük, hogy sokszor mentették meg az életét és mindig a saját lábán, mankó nélkül, károsodás nélkül tért haza.


Az orvostudomány ma már elég fejlett, lenne még bőven mit javítani rajta, de sose tudhatod, hogy mikor találnak fel egy új kezelést.

Az interneten is sokat keresgélhetsz, én nagyon sok mindent találtam, amikor apukám volt beteg.

Ha az egyik kórházban nincs valamilyen kezelés, lehet, hogy máshol igen.

Klinikai vizsgálatok is zajlanak, amikre lehet jelentkezni. Időigényes lehet, de szerintem küzdeni kell az életért.


Én azért a helyedben nem adnám fel. Ha nekem a gyermekem vagy a párom lenne ilyen helyzetben, én képtelen lennék elfogadni, hogy hagynom kell meghalni. Na meg persze gondolj arra, hogy mit élnének át. Míg életben vagy, addig legalább van remény.


Bocsi a hosszú kommentért, de van valami, ami szerintem nagyon fontos: nem szabad feladni, az életünket nem lehet csak úgy eldobni! És egészen addig amíg meg nem halunk, nincs késő és van remény!

2021. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pl.sima ízületi fájdalom. Nekem általános iskolás korom óta vannak fájdalmaim, de nemcsak az egyik térdemben, hanem mindkettőben. A csuklómban, könyökömben is. Nem tudnak vele semmit kezdeni, örökletes. Lediplomáztam, doktori fokozatot szereztem. Laborban dolgozom. Néha brutális fájdalmakkal. Van családom, barátaim. 23 évesen szarkóma egy térdfájás miatt, komolyan? Figyelj én csináltattam már HIV tesztet, mert a manikűrös felsértette a reszelővel a körömágyamat és hittem vastagbél daganatnak a szélgörcsöt, én hipochonder vagyok, de ez még nekem is túlzás. Ezzel foglalkozz inkább.
2021. márc. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Járásképtelen lettem 1 nap alatt sérülés nélkül. Mi ez akkor?
2021. márc. 14. 22:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod milyen könnyen lehet járásképtelennek lenni? Figyelj, ezzel kezdj valamit, mert ez tényleg komoly és veszélyes. Nekem segített a pszichoterápia. Amúgy engem kétszer hoztak vissza az orvosok azzal, hogy egy-két percem volt és mázli, hogy élek. Szóval tudom, milyen amikor valaki beteg. Most csuklóvédőben pötyögök, de nem sokáig, úgy fáj a csuklóm. Amúgy ha tényleg szarkóma és meg fogsz halni, jogod van úgy elmenni, ahogy akarsz. Nagyjából 120%-ra mondom, hogy a végén meg fogod bánni, hogy nem tettél meg mindent. A szeretteidre nyilván nem kell tekintettel lenned, hiszen mit számít, a te életed, úgy hagyod itt, ahogy akarod. Ezt is meg fogod bánni. De természetesen jogod van hozzá és hisztériázni is, csak mindig legyen, aki asszisztál hozzá.
2021. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sok olyan ismerősöm van, és ugye nyilván még többről hallottam, aki pedig meggyógyult a kemó után. Ijesztő arra gondolnom, hogy mi lett volna, ha előtte feladják, vagy nem vállalják. Nem ismerem a szarkómát, de úgy gondolom, hogy amíg akár egyetlen egy ember is van, aki túlélte, pazarlásnak és meggondolatlanságnak tartanám, ha elszalasztanám erre a lehetőséget. Még ha az első is lennék egyébként, akkor is küzdenék, és arra kérném a környezetemet, hogy a küzdelemben segítsenek, ha nekem épp nem lenne erőm, akkor már csak azért is, mert milyen menő lenne már elsőnek túlélni valamit. Nem éltem át hasonlót sosem, de én mindig úgy gondoltam, hogy az élet az mindig élet, és abban még mindig ott vagy a remény, hogx majd lehet másmilyen is. A halál viszont végleges. Meg lehet halni esetlegesen idő előtt méltósággal, de miért? Akárhogy is halok meg, a szeretteim szeretni fognak, és még ha az is gondolják, hogy az utolsó éveimben méltatlanul sokat szenvedtem és az az időszak már rossz volt, nem az alapján fognak megítélni, emlékezni rám. Nekem meg, ha úgyis meghalok, nem mindegy, hogy hogyan? Ha van rá esély, hogy ha vállalom ennek a kockázatát, talán élhetek tovább? 50% meg különösen nagyon sok ahhoz, hogy elengedjem az esélyét.
2021. márc. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hm. En egyszer ideg becsipodes miatt lettem jaraskeptelen. Baratnomnek sokszor bedagad a terde, bokaja. Ne diagnosztizald magad. Majd az orvos megmondja mi a bajod.
2021. márc. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!