Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jelenlegi koronavírusosok,...

Jelenlegi koronavírusosok, hogy vagytok? Mit csináltok? Hogyan vészelitek át a napokat?

Figyelt kérdés

Kb. 5-4 napja kezdődött, hogy picit elkezdtem köhögni. Legelső nap fájt a fejem és izomfájdalmaim is voltak, másnapra ez elmúlt és maradt a torokfájás és a néhányszori köhögés. Apukám már előtte néhány napja nem volt jól, ő köhög és 37 legtöbbször a hője. Anyukám is köhög, fájt a torka és rossz a közérzete, a bátyam is köhög, de ő ennek ellenére jól van. Tegnap csináltam egy itthoni gyorstesztet, ami pozitív lett. Holnap hívjuk a körzetit, hogy betegek vagyunk. Csak egy tesztünk volt itthon, de gondoljuk akkor mindannyian covidosok vagyunk.


Van itt még valaki, aki jelenleg koronás? Ti mit csináltok? Hogy vagytok? Mik a tüneteitek? Beszéltetek már orvossal? Ha igen, miket javasolt? Csináltok légzés gyakorlatokat?


Én tegnap vettem be egy algopyrint mert nekem is felment 37-re a hőm. Valamint úgy néz ki, hogy fel is fáztam és arra vettem be gyógyszert miután sikerült elérnünk egy ügyeletet, hogy pozitív teszt mellett bevehetem-e. Meg még annyi, hogy mielőtt elkezdődtek volna a tünetek 6napos szteroid kúrán voltam, csontgyulladás miatt.



2021. márc. 15. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Gyógyulást kívánok mindenkinek a családban! 🌼Most hogy vagytok? Szinte egyszerre letettek betegek? Nálunk nekem fáj a torkom péntek óta. A család többi tagjának semmi baja. Ez is érdekes. Persze nálunk nem biztos hogy korona.
2021. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mind köhögünk, kicsit fáradtak vagyunk. Nincs étvágyunk. És igen kb. egyszerre. Apa volt legelőször beteg, valószínű, hogy ő hozta haza a munkahelyéről :( Nekem is a torkom fájt először meg néha jött hozzá egy-két száraz köhögés. Most már kezdünk hurutosan köhögni.


Nagyon szépen köszönjük, Neked is mielőbbi gyógyulást!🙏

2021. márc. 15. 20:27
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Köszönöm szépen a választ. Ez a köhögés hogy néz ki? Erôs, folyamatos? Rohamokban jelentkezik? Vagy inkább olyan kis köhécselés? Mennyi a hő? Nem tudom, velem mi van. Mi 4-en vagyunk egy családban, 5.napja van tünetem. Fáj a torkom lázam nincs. A többieknek semmi bajuk. Ezért nem tudom, lehet már rá pánikolok, mert pánik beteg vagyok és hipochonder is.:(((
2021. márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ugyan ez van nálam is.. pánik és hipochondria... :(

Mikor a torkom fájt, akkor a köhögés csak néhányszor jött és szárazon. Most már többször köhögök és sokszor hurutosan is. A torkom már nem fáj. Tegnap este megfájdult picit a hátam, de az lehet a rossz tartástól. Légző gyakorlatot csinálok, orromon be számon ki. Aludni sem tudok nagyon, az is lehet a pániktól. A hőm 37.3 volt, ami a legmagasabb volt, de az a covid teszt után volt, szóval az is lehetett annyi a stressztől.

Meg ami még nálam van az egy olyan érzés, mintha sapka lenne a fejemen, meg estére egy kis időre bedugul az egyik fülem.

2021. márc. 16. 17:04
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez a sapka érzés sem állandó, csak néha jön.


Mi ma beszéltünk a házinkkal, anyukámnak és a bátyámnak majd jönnek tesztet csinálni, nekem nem, mert én csináltam magamnak. Nekem apukám hozta, de elvileg a patikában lehet kapni. Házi pcr teszt, az orrból kell mintát venni és utána lötyibe tenni a pálcát és aztán a lötyit a tesztre önteni.

2021. márc. 16. 17:08
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

5.napja vagyok karantènban, de eddig a fáradtság és gyengeség győzött mindennap, így ki se keltem az ágyból.

Étvágyam nem igazán van, de nem is nagy tragédia, mert úgysem érzek ízeket.

2021. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, nálad köhögés nincs?
2021. márc. 16. 18:20
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Csak néha 1-1 köhögés van, de az elején se volt szerencsére jellemző.
2021. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem. Jobbulást!:)
2021. márc. 16. 18:32
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Itthon sörözők meg nézem a tv t ízeket nem értem meg a szagokat.
2021. márc. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!