Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tünetmentes gluténérzékenyként...

Tünetmentes gluténérzékenyként követnétek a diétát?

Figyelt kérdés

Elképesztően dühös vagyok a beleimre, hogy ilyen baromság miatt nem ehetem azokat az ételeket, amelyeket imádok. 4 éve diagnosztizálták véletlenül, azóta kipróbáltam a gluténmentes diétát, 5 hónapig bírtam a legjobb ételek nélkül. Imádom a szendvicseket, a pizzát, meg úgy alapból mindent, amiben van glutén. Erre itt van Mr. Bél, aki nem képes megemészteni, illetve Mr. Immunrendszer, aki támadja gluténbácsit. Hát nem köcsögség ez?


Oké, vannak gluténmentes termékek, ezeket fogyasztottam, de hát a hányinger kapdos, ha gluténmentes kenyeret kell ennem. Mindenfélét kipróbáltam, de szar az összes. Abban reménykedem, hogy a következő 10 évben feltalálnak valamilyen fasza gyógyszert, pár darab már a harmadik fázisban van, ami jó jel.


Szóval bármilyen tippre kíváncsi vagyok, ami talán segítene csökkenteni a vékonybélrák esélyét, mert ettől fosok a legjobban (nem szó szerint, haha).



2021. márc. 17. 17:44
 1/5 A kérdező kommentje:
A belbolyhok is persze retardalodtak, szoval nem teljesen tunetmentes, de ezen kovul nincs gondom.
2021. márc. 17. 17:48
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekem az van. Hosszútávon majd nem lesz tünetmentes
2021. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Én is tünetmentes vagyok és összevissza zabálok glutént. Tudom, hogy nem kéne de olyan mintha nem is lennék beteg. Néha azt kívánom hogy bárcsak súlyos rohamaim lennének mert akkor komolyan venném. Így csak lassan mérgezem magam és remélem hogy nem halok bele idő előtt.
2021. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na igen, ez önfegyelem.
2021. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na most komolyan... Ez egy nagyon komoly dolog.. A kenyerei, ételei, szendvicsei, kuglófjai, pizzái, stb. Ezekből a legjobbak azok a Schär cég gyártja.. Telljesen garantáltan gluténmentes. A Lucullus fűszereket vegyétek csak, mert azok garantáltan mentesek. Kechupból, majonézből, csak az Univer cég termékét vegyétek. Étteremben NE egyetek, főleg kínaiban ne, mert oké, hogy ők aztmondják van mentes ételük, de valójában mindent leöntenek szójaszósszal.. Amiben glutén van. Csokiból/cukorból sem mindegy. Menjetek dietetikushoz és vegyétek komolyan mert lehet, hogy nem érzékelitek, de a bélbolyhok a folyamatos terheléstől mennek tönkre. Szív és érrendszeri, máj, vese, ér, és rák kockázatát növelitek minden egyes falattal. Amúgy meg ha terheled egyre kissebbek lesznek a bélbolyhaid és a végén pedig telljesen eltűnnek. Akkor meghalsz.. Röviden ennyi. A halál kb (súlyosságtól függően) 5-10 év alatt de lehet hogy 1-2 év alatt is biztosan bekövetkezik.. Ha elkezdesz diétázni, 1 év kell a szervezetnek, ahhoz, hogy telljesen kiürítse a glutént.. Nézzetek magatokba. Vannak nálatok sokkal rosszabb sorsú emberek is akik pl. Meg sem engedhetik maguknak h. Diétázzanak mert nincs elég pénzük rá és akár 15-20 évesen jóval idö elött meghalnak... A legjobb Kluténmentes bolt/étterem a Diet A B C (üllői út)
2023. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!