Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha elvagtam az ujjamat a...

Ha elvagtam az ujjamat a konzerv szelevel kaphatok vermergezest? :O

Figyelt kérdés
Gyorsan hideg viz ala raktam es bekentem betadinnal. Megis felek, lehet valami bajom tole ? Megiscsak femmel vagy aluminiummal vagtam el.

2021. márc. 18. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor késsel vagy ollóval vágod el a kezed, az nem fém?


Amúgy ne izgulj, kevés a valószínűsége.

2021. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. De, ha ennyire nagy a betegségtudatod, vegyél egy fél deci pálinkát és öntsd rá. De semmi bajod nem lesz.
2021. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted miert rizikosabb femmel elvagni a kezed, mint mas anyaggal?
2021. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2

Tevhit,hogy a palinka fertotlenit. Legalabb 70%-osnak lennie kell.

2021. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában, rozsdás fém által keletkezett sérülés okozhat vérmérgezést,de az is csak akkor,ha az érhálozatot éri és utána nincs fertőtlenítve.
2021. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös megmondta a tutit, bacis sérülés okoz vérmérgezést, nem a fém maga. Hacsak nem fekália vagy rothadt dolgok voltak a konzerven...akkor nincs miért aggódnod.
2021. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

A vérmérgezés nem attól függ, hogy milyen anyagból van az a dolog amivel elvágod, de még csak attól sem függ, hogy rozsdás-e. Csak attól függ, milyen baktériumok voltak rajta, milyen mély a seb és hogy volt kitisztítva.


Kaphatsz-e vérmérgezést? Persze.

2021. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szepszist akkor kaphatsz, ha a fém fertőzött volt. Jól tetted, hogy raktál rá betadint. Kicsi rá az esély így. Természetesen ha belázasodsz, a seb begyullad, akkor irány a doki.

(Pálinka nem fertőtlenít, ellenben kur*ára csíp, úgyhogy annak inkább a gyomorban a helye :D)

2021. márc. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!