Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyek a legfájdalmasabb...

Melyek a legfájdalmasabb betegségek? Egyáltalán van a fájdalomnak valamilyen mértékegysége?

Figyelt kérdés
És ha van, azt hogyan tudják mérni?

2021. márc. 18. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Csontáttétes nénit láttam, nagyon szenvedett. A nővér meg csak lebaszta, hogy "miért kell így nyöszörögni" , miközben költöztették a Hospice házba.
2021. márc. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nekem eddig a csigolyatörés volt a legfájdalmasabb. A vesekövet meg a szívrohamot hallottam még brutálisnak.

Viszont végstádiumban a daganatos betegeknek morfiumot szoktak adni, szóval az lehet a legfájdalmasabb.

2021. márc. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Nekem csontvelő áttét volt, az fájt eddig a legjobban, meg a biopszia, amikor citogenetikát vettek.
2021. márc. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem erre a kérdésre egyértelmű választ nehéz írni, hisz nagyban függ egy betegségnél annak individuális megnyilvánulásától illetve az egyén fájdalomküszöbétől is. Nagyon nehéz összehasonlítani különböző fájdalmakat, hisz ez egy szubjektív érzés, amit amúgy lehet különbőző skálákon mérni. A fájdalomnak mértéke van.

Azért is nehéz még a döntés, mert ugyanaz a betegség sem nyilvánul meg ugyanúgy két különbőző embernél. És kiemelni sem szeretnék egyetlen betegséget sem, mert véleményem szerint egy krónikus betegség is lehet kínzó és társul hozzá óriási lelki teher, de ugyanúgy egy akut sérülés is lehet iszonyatosan fájdalmas és az abból való felépülés is.

2021. márc. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%
Az általam tapasztalt legfájdalmasabb dolgok ezek voltak: vesekő miatti vesegörcs, epeköves roham, akut aranyeres roham, másodfokú égés. Szerintem a végstádiumú daganatos betegségek lehetnek a legrosszabbak. Akut sérülések közül talán az égési sérülések.
2021. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!