Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet covid vagy sima...

Ez lehet covid vagy sima megfázás?

Figyelt kérdés

Ma végig rázott a hideg, most is minden percben érzem, hogy libabőrös vagyok, pedig nem vagyok fázós alak.

Hosszú ujjú póló kellett, ma pedig tök meleg volt de mégis rázott a hideg.

Mostanában sokat tüsszögök, folyik az orrom is.

Sok slejmet érzek a torkomban és néha bedugul az orrom is.

Most kezdődött hirtelen fejfájás, nem erős de érzem kicsit.

Lázam nincs szerintem, nem mértem igaz de nem érzem magam lázasnak.

Viszont néha nehezen veszek levegőt, mintha a torkomon akadt volna egy gombóc, de valójában semmi nincs ott, ez még nem vészes annyira.

Lehet elkaptam volna a covidot vagy sima megfázás is lehet?

Még nem vészesek a tüneteim.

Semmi más betegségem nincs amúgy, nagyon régen kaptam el egyéb betegséget is.

23l



2021. márc. 22. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a kettő lehet.

Jelentkezz be telefonon a háziorvoshoz, rendel neked tesztet.

2021. márc. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.Köszi lehet az lesz.

Bár nem elhamarkodott kicsit?

Mondjuk a tüsszögés talán 2 hete van bár pontosan nem emlékszem, viszont a hidegrázás ma kezdődött.

2021. márc. 22. 00:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet Covid, de lehet csak egy sima felső légúti hurut is. Dohányzol?
2021. márc. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3.nem dohányzok.
2021. márc. 22. 06:53
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Veszélyes egy dolog ez a covid, úgy kell kinyomozni hogy az vagy e, vagy pedig csak taknyos xdd
2021. márc. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban. Egyébként egyik rokonomnak hirtelen elment a szaglása, ízérzése, lázas volt, mindene fájt, köhögött, alig bírt mozogni, nagyon rosszul volt, a teszt szerint mégsem Covidos.
2021. márc. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármi lehet covid, nem véletlenül súlykoljak, hogy tünetmentesen is lehet valaki fertőzött. Szóval ha valakinek semmi baja, de felteszi a kérdést, hogy "lehetek covidos?", arra is igen lenne a válasz. :D

Miért ne lehetne ezekkel a tünetekkel? Siman lehet, de persze az is simán lehet, hogy nem az. Nekem elég sok ismerősöm volt már covidos, nagyon különbözőek a tünetek.

2021. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nekem tök hasonló volt (hidegrázás, meg fejfájással kezdődött), covid lett. attól még lehet, hogy a tied nem az. ismerősökkel együtt kaptuk el, mindenkinek kicsit mások a tünetei. háziorvosnak szólsz, megúszod, hogy fizess a tesztért :)
2021. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából ez a szánalmas az egészben, hogy egy rakás ember szaladgál úgy hogy nem is gondolja. Mivel tesztet normális módon csak egy rakás pénzért magán szolgáltatóknál lehet csináltatni meg az is csak bizonyos helyeken érhető el pl egy falusi vagy kisvárosi embernek nem, így meg se tudják. Én azt hittem nátha, de rászántam a pénzt és magánúton teszteltettem és pozitív. Ha nincs pénz vagy elérhető helyen magán tesztelő, akkor a házi orvost kellett volna hívnom, akit el se lehet érni, mert folyamatosan foglalt a telefonos gyógyítás miatt. Ő meg vagy kér tesztet vagy sem, a mentők szerencsétlenek meg majd jönnek. Valamikor. Lehet 3 nap múlva. Vagy menjek be a rendelőbe a sok beteg közé? Pfff. Inkább nem foglalkoztam volna az egésszel. Szüleim Ausztriában élnek, heti kétszer tesztelik őket tök ingyen, ha kérik és mindenféle helyen lehet teszteltetni, várni is alig kell, ha egyáltalán kell... az aldiban is tud venni otthoni tesztet olcsón, meg ilyen videó azonosítós otthoni tesztet is lehet csinálni... és mindenkinek jár ez, aki ott él. Múzeum, állatkert stb nyitva ffp2-es maszk kell oda, de lehet menni. Fodrász meg ilyenek is mehet, csak kell nagyon friss negatív teszt, de mivel mindenki mehet folyamatosan ingyen tesztre, ez nem nagy feltétel... Meg lehet nézni náluk milyen számok vannak, ők rossznak tartják, de nálunk hozzájuk képest igazi katasztrófa, itt meg majd lesz valami alapon megy az egész, szánalom, ahogy a tesztelést kezelik. Sokkal többe vannak a következmények, mintha biztosítanák a tesztelést az embereknek. Mondjuk, láttuk mennyire a józan ész érdekli őket, most is az a lényeg a saját oligarchák támogatva legyenek meg a foci menjen. Engem ennek a járványnak a kezelésén vesztettek el végleg.
2021. márc. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!