Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Torokfájás és nátha. Covid...

Torokfájás és nátha. Covid nélkül! Van ilyen "sima" megfázás most? Hónapok óta vissza visszatérő torokfájásom van?

Figyelt kérdés
Az orvosom szerint ez egy sima megfázás. Hónapok óta fáj a torkom. Van, hogy pár napig nem fáj, de aztán újra elkezd fájni. Antibiotikumot még nem ad rá. Mit vegyek rá? Mi vált be? Mandula nincs.

2021. márc. 13. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 éve fáj folyamatosan. Úgyhogy passzolom. A Covid előtt voltam egy tucat kivizsgáláson, senki nem talált semmit.
2021. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát én is így vagyok. Kb. Évek óta :( Azóta, amióta kivették a mandulámat. Kár volt. Az orvosom azért sem akar már antibiotikumot adni, mert rengeteget szedtem. Addig jó amíg szedem, el is múlik egy kis időre, aztán újra és újra előjön. Hideget még nyáron sem merek inni. Rengeteg vitamint szedek, sok kivizsgáláson, le oltáson voltam, sehol semmi. Most ha valakinek mondom hogy fáj a torkom, egyből hát ez covid. Nem az. Volt már teszt. Így állandóan hetente járhatnék. :(
2021. márc. 13. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
van hát, hogyne lenne. Attól még meg lehet fázni, hogy covid van, meg létezik még ezer más betegség is.
2021. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így van! De mióta ez az átok covid van, már el tünt a jó öreg nátha és többiek.
2021. márc. 13. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet , hogy allergia?
2021. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utóbbi években ez egy permanens tünet volt, szinte csak július-augusztusra múlt el. Az elmúlt évben viszont - talán pont a nagyon megváltozott össznépi életvitel miatt (maszk, kevesebb társas érintkezés), még csak párszor jelentkezett.

Egyébként a Covid kérdőíveken is úgy szokott szerepelni, hogy ha ÚJ tünetként észlelted az elmúlt két hétben, csak akkor ad okot a gyanúra. Ha egyáltalán nem új a tünet, csak úgy átlagosan meg vagy fázva állandóan, az nem ok a gyanúra, lehet ezer más vírus is. Ja, mert ezeket szinte kizárólag vírusok okozzák, antibiotikum akkor lehet hasznos, ha sikerül összehoznod egy alapos bakteriális felülfertőződést. Meg pont ha ilyen gyengélkedő az immunrendszer, akkor nagyon nem ajánlott kétpofára tolni az antibiotikumot, mert az még jobban odatesz neki a bélflórán keresztül. Én inkább Septofortot szoktam szopogatni, hogy elkerüljem a bakteriális felülfertőzést, a torokfájás csillapítására meg dm-es gyógycukrokat, meg persze én is tolom a D-C-vitamint nagy dózisban.

2021. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A bélflóra már régóta tropa, mert hasmenésem volt fél évig az antibiotikumtól. Évekig kellett probiotikumot szednem sajnos.
2021. márc. 14. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!