Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mások hogyan kezelik/kezelték...

Mások hogyan kezelik/kezelték a pánikbetegséget?

Figyelt kérdés

Egy ideje már jelentkeznek szívritmuszavar szerű tüneteim. Ez már évek óta fennáll. Többször is voltam kivizsgáláson, de semmit nem találtak. A legutóbbi kivizsgálás alkalmával szinte az összes lehetséges vizsgálatot elvégezték (nyugalmi EKG, 24órás Holter, nyaki- és hasi ultrahang, szívultrahang, labor) de semmi erre utaló problémát nem találtak. Így maradt a hipochondria illetve a pánikbetegség. Tudom, hogy mindkettőre erős hajlamaim vannak. Itt tőletek nem azt kérem, hogy diagnózist állítsatok fel, mert azt már az orvosok megtették. Viszont a tünetek még mindig fennállnak (szívkihagyás érzés, erőteljes szívverés leginkább terhelés után) viszont mióta kiderült, hogy nincs szervi problémám már könyebben kezelem a dolgot. A kérdésem, hogy ezek a tünetek elmúlnak-e maguktól, vagy forduljak pszichológushoz, pszichiáterhez vagy mit tegyek? Itt olyanok tapasztalataira vagyok kíváncsi, akik hasonló problémával kűzdöttek, esetleg kűzdenek a mai napig.

Mondom könnyebben elviselhető már a dolog, de szeretném ha teljesen eltűnne. Az orvosok szerint ezek a dolgok normálisak, csak túlzottan odafigyelek rá.

Még annyi, hogy világéletemben egy energikus, nagy mozgásigényű ember voltam, és kifejezetten zavar, hogy emiatt már egy ideje nem nagyon tudom magamat terhelni.



2021. márc. 23. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sok a pánikbeteg, én elsőre azt ajánlom , ne csússz bele jobban, vagyis ne foglalkozz ezzel túl sokat, mert az elindíthat egy lejtőn. Ami szerintem off: internetes fórumok, Facebook csoportok, ezek arra jók,hogy közösséget érezz más pánikbetegekkel, de orvosi segítség hiányában sok csoportban terjed q hülyeség is, és mivel egyre többet foglalkoznak a panikosok a panikkal, egyre jobban belecsusznak. Vagyis nagyjából igaza van a dokinak, hogy túl sokat foglalkozol vele. Persze tudom,milyen amit érzel, de 1. Spontán is javul idővel (! Ezt nagyon sok panikos elfelejti, vagy nincs erről tajekoztatva, és ha elkezd rá gyogyszert szedni vagy belecsuszik, egyfajta rendszerként, vagyis válaszreakcióként állandósulhat a panikroham)), de ha súlyosak a rohamok vagy úgy érzed hogy akadályoz már a mindennapokban, itt van pár tanacs:

-orvos, elsősorban szakorvos (pszichológus! Majd ha ő úgy véli, akkor pszichiáter) felkeresése! A te esetedre ajánlom a kognitív terápiát vagy autogén tréninget (mindkettő elérhető állami pszichoterápia keretein belül is! Nem kell egyből gyogyszert szedni. A rosszul rögzül testerzeteket, reakciókat, és a figyelem osszpontosulasat kell helyre tenni, ezeken bármilyen meditáció is rengeteget segit)

- figyelemelterelés pánikroham során

- nem lesz semmi bajod egyébként és el fog múlni :D

Jobbulást kívánok! :)

2021. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj pszichológushoz első körben. Lazíts szedj Magneb6, igyál nyugtató hatású készítményeket pl: citromfű tea. Emellett sportolj valamit napi szintem 1 órát. Foglald el magad, az se baj ha csinálsz napi rendet. Figyelj a folyadék bevitelre napi 2-2,5 liter. beszélgess valakivel barát,család stb csak valakivel a pszichológuson kivul, nem muszáj a problémádról, ha ezt nem szeretned csak hogy legyen szociális életed.
2021. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a súlyos tüdőbetegség én előhírnöke volt, amióta tudom, azóta kb elmúlt.

Biztosan nem helyeslik sokan de nekem heti 3-4 fél frontin beválik.

Plusz egyszerű légzőgyakorkatok, de valószínűleg Dóra kocogás is megtenné, de az már szóba se jön.

De egyetértek az előző válaszokkal is, citromfű, galagonya tea, minden nap fel-fél liter.

Engem a munkám húz ki igazán, akkor nem tudok még magamra se figyelni.

2021. márc. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Szia csalóka sajnos ez a "fizikai tünet" a szorongás/pániknál én is minden nemzetközi bajjal voltam dokiknál, de semmit nem fedeztek fel, és programoztam az agyamat arra, hogy egészséges vagyok, és minden rendben van velem és egy idő után javulni kezdett az állapotom. Mint ahogy a tüneteket is be tudod beszélni magadnak, és azt hogy beteg vagy, úgy azt is hogy minden rendben van, és jól érzed magad, csak meg kell győznöd magad erről ami nem kis munka, de kifizetődő.
2021. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Igyekszem nem odafigyelni rá, és próbálom magmammal elhitetni, hogy nincs semmi bajom. Egyelőre ez az egyetlen amit én is teszek az ügy érdekébe. És hazudnék, ha azt mondám, hogy nem javult a helyzet. Remélem idővel teljesen elmúlik és nem fog akadályozni többet a mindennapi tevékenységeimben.
2021. márc. 25. 01:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló cipőben járok. Szintén voltam az összes vizsgálaton. A doki azt mondta, hogy amiket érzek, azt az idegrendszerem műveli. Nagyon gyorsan meg tudja változtatni a pulzust, azt érezheted kihagyásnak, de ez nem a szív betegsége. Dysautonomiának is nevezik.

Még nem jöttem rá a megoldásra. Nálam a tünetek erősödése összefügg a járvánnyal is. Előtte sem voltam teljesen jól, de volt egy rutinom (edzőterem, tánc, sok utazás), amivel el tudtam feledni a problémáimat. Na ez teljesen felborult.

2021. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére mióta iderült, hogy semmi bajom, azóta egyre jobban vagyok és egyre jobban tudom kezelni a dolgot. Nha még előjön, de egyre ritkábban. Holott a vizsgálatok előtt mindennapos volt és egyre elviselhetetlenebbé kezdett válni, de szerencsére jelwntősen javult a helyzet azóta. Remélem egy idő után ez teljesen el fog tűnni, és semmiben nem fog akadályozni.
2021. ápr. 16. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ez jó hír, hogy jobban vagy. Valószínűleg el fog ez múlni teljesen hamarosan. Szerintem amint egyre többet kapok vissza a régi életemből, nálam is szép lassan elmúlik. Meg én is tervezek elmenni pár alap orvosi vizsgálatra, biztos ami biztos.
2021. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!