Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Esküvő alatt pánikroham,...

Esküvő alatt pánikroham, rosszullét. Hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősöm megy férjhez és elgondolkodtam rajta, hogy a későbbiekben, ha férjhez megyek hogyan ütne be a pánikbetegségem. Sajnos nem szívesen állok ki tömegek elé, főleg nem beszélni előttük és enni is nehezen tudok ilyenkor, inkább a hányinger környékez. Az esküvő napja ráadásul nagyon hosszú.

Tipikusan előre aggódom olyan dolgok miatt, minthogy nem tudok a vacsorán majd enni, annyi ember fog rám figyelni, mi van ha esetleg pont akkorra betegszem le... Tudom ezeket a negatív gondolatokat kellene megszüntetni, de van aki hasonló cipőben jár? Hogyan "vészelte át" az esküvő napját?


A válaszokat előre is köszönöm és kérlek a negatív kommenteket hagyjátok máshol.



2018. jan. 17. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem tartsatok kéttanús szerény esküvőt.

Jó ám az is.

Egyébként a pánik a hisztéria egyik alfaja.

Lehet, hogy ez segít az önuralom megszerzésében, mert így nem divatos kifejezés. Ezt egy pszichiáter mondta, Dr. Tringer László. (mindjárt jönnek a hisztériás lehurrogók, hogy nem értek hozzá - NEM ÉRDEKELNEK. Kár belemenni gyógyszeres dologba is, mert elhíznak, eltorzulnak tőle, és a gyógyszer elfojt, nem gyógyít, nem old meg semmit)

Mindenképp érdemes lenne legyőznöd ezt a fogyatékosságot, mert nincs az a normális férfi,aki együtt akar élni hisztérikus nővel, nem normális férfivel meg nem jó élni.


"Hisztéria. Veszedelmes betegség, kötelezően kellene gyógyítani. Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele." Karinthy Frigyes

2018. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem értek egyet az előttem szólóval, mint gyógyult FÉRFI pánikbeteg. A pánikbetegség a szorongások egyik alfaja, amely olyan súlyos tüneteket képes produkálni, amely halálfélelemmel és, különféle ijesztő testi tünetekkel jár. Nagyon együtt érzek a kérdezővel, és csak azt tudom javasolni neki, hogy legyen erősebb mint a félelmek, ugyanis ezek félelmek a legtöbb esetben teljesen alaptalanok, és csak arra jók, hogy teljesen megbénítsanak. Ha te mindent megtettél, hogy ne érhesse szó a ház elejét, akkor nyugodt lelkiismerettel vállalhatod önmagad!
2018. jan. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

előző, mint mondtam, pszichiáter határozta így meg, nem laikus. A szorongások és az ebből adódó halálfélelmek minden ember napi gondjai, az még önmagában nem betegség! Mert az ember tudja, hogy meg fog halni.

Ugyanakkor az "én" haláláról nem tud semmit - hisz mindig más hal meg, és csak ebből eredő racionális következtetés: "én meg fogok halni".

A tudat racionalitás kívüli része azonban "dolgozik" és helyzeteket produkál, amiben reménykedik, hogy megérti - tehát úgy viselkedik, mintha meghalna.


A kérdező is fantáziál egy eljövendő eseményen - amin meg kéne neki halnia tünetileg. Nem kell, és nem kell nagy tömeges ünnepséget csinálni, ha ettől fél, hogy "annyi ember fog rám figyelni". Különben is a rokonság-vendégsereg megállapítja, hogy milyen szép a menyasszony- mert hiszen ők mindig szépek- majd egymással kezd foglalkozni. :D


Visszatérve a halálélményre - voltaképp azt létre lehet hozni egy tudat elcsendesítéssel, és jó is, hasznos az önmegismerés, világmegismerés szempontjából - a légzésre figyelve el lehet érni, hogy a kavargó, zavaros képek, gondolatok "eltűnjenek", mert az valóban nem a valóság, hanem a képzeletünk torzító tükrén kialakított illuzórikus játék - és a csendben, a tiszta nyugodt tudat felismeri a valóságot - érzi, ha egy valóban tiszta gondolat és nem torz fantáziálás keletkezik a teremtő képzelet által..


Még egy Chaplin idézet, amely segítő lehet a tudati betegségek gyógyításában:

"Az ember az egyetlen létező, aki tudja, hogy meg fog halni, és az ember az egyetlen létező, aki tud [szívből] nevetni."


- a "szívből-t" én tettem hozzá - a tiszta öröm, a derű és az ebből fakadó nevetés gyógyító. Mikor érzeted ezt utoljára? Ki-mi akadályoz ebben? Önmagad mennyire akadályozod ebben? Mi a boldogság?

2018. jan. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáterek között is van, aki csak kettes alával ment át...

Mondjuk 1-eske, sok fogalmad neked se lehet a dolgokról, gyógyszertől hízni, meg ilyen hülyeségek. Kéne neked pár erős pánikroham, hamar rájönnél, hogy egyrészt nem hiszti, másrészt, hogy nem is olyan rosszak azok a gyógyszerek.

Kérdező

Két út van:

1. Minimál esküvő

2. Antidepresszáns.

2018. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtam, hogy írjak e 1 eske èszrevètelère. Ah, hagyom a fenèbe. Èrtelmetlen.
2018. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-5 egy szóval nem mondtam, hogy nem betegség - a hisztéria súlyos mentális betegség. De köszönöm az értékes hozzászólásaitokat. Én tanultam belőle, a kérdező meg abból hasznosít, amiből akar és tud.
2018. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!


A leírtak szerint én inkább szociális fóbiára tippelek. Egyházi könyvesboltokban lehet kapni a legkülönbözőbb témákban lelkiségi szakirodalmat, amely a hétköznapok minden nyavalyájára a leghatásosabb gyógyír - tapasztalatom szerint.


Vagy akár könyvtárakban is utána lehet nézni ezeknek a segítő célzatú irományoknak...

2018. jan. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók! Köszönöm a hozzászólásokat! Valószínűleg olvasok majd a témában illetve ha aktuális lesz nem restellek majd esetleg pszichológushoz fordulni, bár leírva ez furán hangzik. Szakemberrel elbeszélgetve időben talán nyugtatólag hatna. Természetesebb nyugtató eszembe jutott, de akkor egy pezsgőt sem tudnék inni vagyis nem játszanék ilyesmivel úgyhogy gyógyszer nélkül szeretném majd megoldani mindenképp. Lehet egyébként fóbia is, annyira erős tüneteket talán nem produkálok vagy nem minden esetben. Illetve igyekszem nem előre ezen izgulni, talán ha eljön ez az időpont nem fogok ennyire rágörcsölni.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! Nagyon hálás vagyok!

2018. jan. 19. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ezért szerveztem szűkkörüt csak a család...hánytam is még így is...meg minden bajom volt...vettem be gyógyszert a hányásra hasmenésre de nem hatott...aztán lehúztam 2 pálinkát és így végül tök jó kedvem volt a szertartáson...
2018. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!