Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus ellen oltassam...

Koronavírus ellen oltassam magam? 19/L

Figyelt kérdés

Remélem nem tiltja le a kérdésemet a gyk, mert tényleg csak érdeklődés szempontjából írok. 19 vagyok, azt hallottam több egészségügyestől hogy félő, hogy meddőséget okozhat. Én egyszer majd szeretnék családot alapítani így félek az oltástól, de nagyon úgy néz ki oltási bizonyítvány nélkül már levegőt se nagyon lehet majd venni. Kinek mi a véleménye? Oltatjátok magatok?

Előre is köszönöm a válaszokat! És lehetőleg próbáljuk meg kultúráltan kifejezni magunkat, annak ellenére is hogy mindenkinek megvan a maga véleménye az egész helyzetről, ahogy nekem is. :)



2021. márc. 25. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ne
2021. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Neked kell eldöntened. Ha azt érzed, nem szeretnéd magad beoltani, ne oltasd. Az oltási igazolványhoz egyelőre még nem rendeltek többletjogokat, ezen ráérsz akkor gondolkodni, ha már tényleg megszületett a döntés.


Én azt mondom, hogy ez a covid tényleg nem játék, ugyanakkor te 19 évesen valószínűleg nem halnál bele, sőt kórházba sem kerülnél, ha mégis elkapod.


Egyelőre én sem oltatom magam, nekem a házi orvos nem ajánlja, mert sok gyógyszerallergiám van.

2021. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

19 éves egészségesként jelenleg még egy jó ideig nem is oltanának be valószínűleg. Azt senki sem fogja tudni megmondani, semmilyen egészségügyis most, hogy okozhat-e meddőséget az oltás, és pláne: melyik oltás? Szerintem tájékozódj több forrásból, külföldiből is, inkább tudományos publikációkat keress angolul, és ne egy darab random egészségügyis véleményére alapozz, aki oké, hogy az egészségügyben dolgozik, de talán infektológus vagy immunológus szakember? És megint mondom: a sok vakcinából melyikre mondta, mert mindre nem mondhatja, az ugyanis teljességgel megalapozatlan állítás lehetne csak, elég különbözőek a vakcinák.

Addig, amíg döntesz az oltásról, tarts be minden óvintézkedést, hogy lehetőleg ne fertőződj és főleg, ne terjeszd a betegséget. Tényleg kis esélye van, hogy neked nagyobb bajod essen tőle, de másoknak eshet, ha te adod tovább a fertőzést. De ezt gondolom úgyis figyelembe vetted.

2021. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és még egy: fogamzásgátló hosszas szedése is okozhat meddőséget. Mégis hány nő szedi. Aztán van, aki utána szenved a teherbeeséssel, van, akinél meg semmi gond nem történik.
2021. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Hidd el a gyakorlatban ha kinyitnak az éttermek szállodák ugyan úgy befognak téged is engedni ha nincs oltási igazolványod.

Ne ez határozza meg a döntésed.

2021. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem okoz meddoseget, de meg ezer fake newst osszeolvashatsz. Semmifele hiteles forras nincs errol, es zavaros gondolatmenet.
2021. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Te dolgod, de kb kizárt, hogy meddőséget okozzon.
2021. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha bizonytalan vagy, menj el egy Covid Intenzívre és nézz szét. Szeretnél-e odakerülni. Nem lehet kérdés, ha van rá lehetőség, akkor fel kell venni a védőoltást, ha nincs egyéb kizáró ok.
2021. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"19 vagyok, azt hallottam több egészségügyestől hogy félő, hogy meddőséget okozhat"


Nem okoz meddőséget, nincs ilyen lehetséges mellékhatása. Ez valamiért nagyon terjed a neten, de semmi alapja nincs.

2021. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Én nem venném fel ilyen fiatalon, talán ötven felett. Most 45 vagyok és még így sem kell.
2021. márc. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!