Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez a betegség,...

Mi lehet ez a betegség, milyen orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy jó 8 hónapja fennálló problémámra keresnék megoldást, mert már olyan szinten rontja az életminőségemet, hogy az is megváltás lenne, ha elvinne - legyen ez akármi.

Nyáron kezdődött a dolog heveny szívdobogással, mellkasi fájdalommal, szorítással. Emellett 140-160-as vérnyomásaim voltak, 100 körüli pulzussal. Szerettem volna elmenni a háziorvoshoz, de nem fogadott (azóta sem), ezért telefonon konzultáltam az asszisztenssel. Az elmúlt 8 hónapban egyszer sem beszélt velem a háziorvosom, csak az asszisztens.

A probléma fokozódott. Eleinte csak 2-3 naponként jött elő, aztán ősztől már minden egyes éjszaka: Mellkasi szúró-szorító érzés, heves szívdobogás, légszomj, rövidesen pedig megjelent mind közül a legrosszabb: A halálfélelem.

Már könyörögtem az asszisztensnek, hogy fogadjon a doktornő, legalább egy vérnyomást mérjen, hallgasson meg stb. de mivel nem számítottam sürgős esetnek, nem mehettem. Nem bírtam tovább, így első körben magánban elmentem egy kardiológushoz, aki tovább irányított egy tödőgyógyászhoz, mondván hörghurutom van. (Áprilisban valóban volt arra utaló tünetem, de mivel akkor sem fogadott a háziorvos, magától gyógyult - vagy nem.)

Januárban kerültem el a tüdőgyógyászhoz, aki antibiotikumot adott. Azt mondta, szedjem el és rendben leszek. Elszedtem, de nem változott semmi, ezért elmentem a tüdőgondozóba.

Ott csináltak mellkas röntgent és spirométert kellett fújni, mert az ottani felettébb unott doktornő asztmára gondolt. Az eredmények azonban nem mutattak erre utaló jelet, így hazaküldött, mondván semmi bajom.

Azóta is sárgás köpetet ürítek napi szinten, főként reggel, néha fura, sípoló hangot hallat a tüdőm, de már annyira megszoktam, hogy ezzel együtt tudnék élni.

Viszont ami elviselhetetlen: Hónapok óta nem aludtam, mert minden éjjel heves szívdobogásom van. Úgy érzem, kiszakad a mellkasom. Légszomjam van, sokszor szinte zsibbadok, lüktetnek a tarkómban az erek, szétrobban a fejem. Sokszor megesik, hogy szédülök, nem kapok levegőt, és persze ezek miatt halálfélelmem van.

Egy ilyen nagyobb roham alkalmával, amikor már tényleg azt hittem, hogy meg fogok fulladni, mentőt hívtak rám, a kórházi vizsgálat során viszont azt állapították meg, hogy labor, EKG stb. alapján nincs szervi oka a tüneteimnek, ezért elirányítottak egy pszichiáterhez.

Oda is elmentem. Írt fel nyugtatót, szorongás csökkentőt stb. Gondolom kitalálható, hogy semmit sem ért. Ugyanúgy megmaradtak a tünetek, de már nemcsak éjszaka jelentkeznek, hanem 0/24-ben, egész nap. (Meg persze, azt sem gondolnám, hogy szorongás miatt köhögnék trutyit...)

Nem tudom egyébként, hogy a trutyi köhögésnek és a szívdobogásos-rosszullétes dolognak van-e köze egymáshoz. Csak azért írtam le mindkettőt, hogy hátha valakinek valami megragadja a figyelmét, és tud adni valami tanácsot, hogy milyen orvoshoz kellene még elmennem, aki tudna segíteni, ha másban nem is, legalább a tünetek mérséklésében. :(

A háziorvosomra nem számíthatok az iránymutatásban, így Titeket kérdezlek. Merre lenne érdemes mennem? (Belgyógyásznál már van időpontom, április végére kaptam.)

Tudtommal covidom nincs és nem volt.


Köszönöm!

32/L



2021. márc. 25. 20:41
 1/6 Ibw4x ***** válasza:
100%
hú basszus kitartást!
2021. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :(
2021. márc. 25. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Varosmajori kardiologiahoz telefonalj be es probald meg nem hagyni,hogy lerazzanak, mondd hogy vegso elkeseredesedben hivod oket es legalabb vlk hallgasson meg.


Illetve en meg azt probalnam meg, ami most irto nehez, hogy masik haziorvoshoz atmenni. Szabad orvosvalasztas van. De a tied kb az eleted veszelyezteti es annal barmi jobb.

2021. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. :) Sajnos én Nyíregyházához tartozom, nem Bp-hez. :(
2021. márc. 25. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A sárgás köpetet leszámítva az egész stimmel pánikbetegségre. Rengeteg féle tünete lehet, én pl. lassan egy éve úgy szédülök mint a borzalom, nekem is sokszor van halálfélelmem, mellkasi fájdalmam, hányingerem stb. egyiknek sincs szervi oka. Bizony a pánikbetegség, szorongás okozhat ilyeneket, nagyon súlyos dolgokat is (én pl. volt hogy annyira elkezdtem szédülni hogy azt hittem azonnal agyvérzést kapok, máskor meg a hányingerem lett olyan erős hogy biztos voltam benne hogy kijön az ebéd, egyik se történt meg soha de számtalanszor volt már olyan érzésem és halálfélelmem.

Szóval egyedül a sárgás izé nem stimmel, de az lehet mástól is, gyomorsav vagy ilyesmi. A többi alapján viszont (bár nem vagyok orvos) 90% valószínűséggel a pánikbetegséget/szorongást gondolom. Nem kell hozzá kiváltó ok, ez félreértés: nekem sincs mitől szoronganom, félnem, mégis a lehető legváltozatosabb időpontokban és módokon támad, akár este, az éjszaka közepén vagy épp délelőtt. Enyhe nyugtató (Rudotel) valamennyire segített, azóta átlagban kicsit jobban vagyok (bár most meg szerintem a Covidot kaptam el mert tegnap óta nagyon tréül vagyok).

Kitartást és jobbulást!

2021. márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem, mihamarabb kiderül, mi okozza a tünedeidet. Kitartást és jobbulást!!
2021. márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!