Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítség! Reflux ez?

Segítség! Reflux ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól akik tapasztaltak valami hasonlót, vagy esetleg tudnak bármilyen tanácsot adni.

Étkezés után rendszeresen rám tör egy nagyon erős köhögési inger, de mostmár akár egy kávé után is előjön.

Esténként nem tudok aludni, a pulzusom az egekben van, a vérnyomásom magas és érzem, hogy szabálytalan a szívritmusom.

Mellkasi fájdalmaim vannak, tüdő ct-n és vérvételen voltam, teljesen rendben

van minden eredményem. Reflux lehet ez? Esténként sokszor rám tör a büfögési inger illetve gombócérzetem van gyakran a torkomban.

Nagyon köszönöm a válaszokat!😊



2021. márc. 29. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak tűnik, igen.

De a vérnyomást az nem befolyásolja.

2021. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen biztos hogy az! Plusz van ebben pánik is a leírásod alapján.
2021. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban esélyes. Vigyázz, hogy ne savlekötőt szedj. Nem a sok/erős gyomorsav okoz refluxot, hanem a gyenge/kevés gyomorsav. Az egészséges gyomor pH-ja 1,2. Tehát baromira savas. Ez az erős sav kell ahhoz, hogy a nyelőcső zárógyűrűjét összehúzza. Ha viszont genge a sav, gyenge az emésztés, gázok képződnek, s a megnövekedett nyomás tolja fel a nyelőcsőbe a gyomortartalmat.
2021. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mit kellene szednem? :(
2021. ápr. 9. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Lehet a pánik okozza. Nem félsz valamitől? Pl a koronavírus miatti rettegés sokaknak okoz pánikrohamokat.
2021. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vizsgáim vannak, de egészséges izgulás van bennem :( A semmiből alakult ki, a kérdésem óta sajnos rosszabbul vagyok. Nagyon feszít a mellkasom és iszonyatosan köhögök. Elfogok menni orvoshoz mindenképpen, köszönöm a válaszokat!😊
2021. ápr. 9. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A köhögés is lehet a pánik jele. Nekem anno sok sok éve erős, száraz köhögéssel kezdődtek a pánikrohamaim. Azt hittem megfulladok. A könnydim is kijöttek a köhögéstől.
2021. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

panik + reflux

gyakori dolog, en renniet szedek bar neha tobbet mint kene... plusz magnezium es ha mar nagyon a halalomon vagyok akkor hanyinger csillapito. Mert a refluxtol hanyingerem van, de felek hanyni igy ra panikolok amitol meg rosszabbul vagyok :D

2021. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!