Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Jó pár éve pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam. Kezdem úgy érezni, hogy nem erről van szó. Tavaly nyáron, ősszel semmi bajom nem volt, nagyon ritkán max egy hónapban kétszer fordult elő pánik (?).. az utóbbi két-harom hónapban már az van, hogy konkrétan egész nap rosszul vagyok. Szúr a mellkasom, néha zsibbad a bal kezem, vagy egész bal oldalam. Vagy éppen szédülök egész nap. Ma is végig szúrt a mellkasom. Xanaxot szedek napi kettőt (csökkentem az adagot mostanában) de nem hinném, hogy hatna bármit. Már komolyan nem tudom mi a bajom.. egyre gyakoribb az is, hogy rám jönnek a pánikrohamok (szédülök, szúr a mellkasom, zsibbad mindenem, vérnyomásom az egekben..) Miért most jött elő? Miért vagyok egész álló nap rosszul? Arra is gondoltam, hogy a frontok miatt van, hiszen frontérzékeny is vagyok. Ez tényleg pánikbetegség volna? Sok orvossal beszéltem már, de semmire nem jutottam velük, azóta is fennáll a probléma.

2021. ápr. 5. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Szia. Alapvetően a mellkasi szúró fájdalom és a bal kar zsibbadása a szívinkfarus jellemző tünetei. Ahogy leírtad sok kérdés is felmerült bennem hogy az orvosok miért nem tudnak segíteni. gondolom hogy voltál EKG-n stb.

Nyilván ilyenkor az első az hogy feltétlenül el kell menni orvoshoz még ha már az 55. orvosnál is jársz, illetve ha hirtelen fellépő nagyon erős mellkasi fájdalmat tapasztal és zsibbad a bal oldalad (kezed) akkor hívj mentőt! Ajánlom hogy keress fel egy olyan szakembert akár egy pszichológust aki segít a pánikrohamok legyűrésében. Lehet hogy a frontok is szerepet játtszanak ebben. A lényeg hogy menny el több orvoshoz hiszen ezek a rohamok nagyon megterhelik szived és nehogy bekövetkezzen egyszer a legroszabb. (Nem vagyok orvos, tanácsot adtam csak. Nem 100% hogy ilyen mértékű probléma van a sziveddel.)

2021. ápr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha pánikbetegséget diagnosztizáltak nálad, akkor gondolom előtte már voltál kivizsgálásokon ahol megállapították hogy nincs szervi probléma, mert ezt meg szokták várni a diagnózis előtt. Ebben az esetben nem érdemes hetente, meg havonta új kivizsgálásra járnod. A pánikroham sok tünete hasonlít a szívrohaméra, de nem fog leállni a szíved nyugi. Ha felismered hogy pánikrohamod van ne hívj feleslegesen mentőt, egyrészt amikor telefonon kérdezik mi a baj, már akkor fel fogják vetni hogy jó eséllyel csak pánikrohamod, azt pedig nagyon értékelik a mentősök ha aztán mégis ki kell menni egy pánikbeteghez potyára. Valahol érthető, mert így meg lehet olyan emberekhez nem jut segítség akik tényleg rászorulnak.

Attól hogy vannak viszonylag tünetmentes időszakaid még ugyanúgy lehetsz pánikbeteg. Én is éveken át voltam pánikbeteg, minden amit írsz belefér pánikbetegség tüneteibe.

2021. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Most az nem derül ki a szövegből hogy van e szervi probléma. A mentőhívás meg szerintem nem felesleges egy pánikbetegnél sem. Ha úgy érzi hogy segítséget kell kérnie akkor felhívja a 112-t. Se a mentésirányító és a kivonuló mentők se fogják azt mondani hogy "ez csak egy pánikbetegség"
2021. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha lenne szervi probléma, gyanítom írta volna és nem csak azt mondaná hogy "kezdi úgy érezni" talán nem is pánikbeteg. Ami egyébként tipikus pánikos para.

De, felesleges a mentőhívás mert egy pánikroham önmagában nem szorul orvosi ellátásra.

Ha mégis telefonálsz, kirángatod őket akkor pedig de, a vonalban a tünetek alapján már felmerül a gyanú hogy pánikrohamod van, javasolják hogy tedd azt amit ilyenkor tenni érdemes, ha kötöd az ebet a karóhoz küldenek szakit aki csinál néz vérnyomást, cukrot csinálnak egy gyors EKG-t, megmondják pánikrohamod volt és kezeltesd a pánikbetegséged ha zaklatott vagy esetleg ott hagynak egy kis nyugtatót. Ez párszor eljátszod akkor meg a hócipőjük tele lesz veled, mert kijönnek hozzád a rohamra ami ijesztő de elmúlik és kutya bajod nem lesz tőle más meg lehet épp tényleg szívrohamot kapott. Tapasztalatból írom, mert én is voltam pánikbeteg, többször hívtam mentőt mert úgy éreztem itt a vég, ez a rosszullét most más mint a szokásos, meg fogok halni stb. aztán semmi. Általában mire kiértek már el is múlt, nem volt bajom. Szóval ne tanácsoljunk már egy pánikbetegnek olyat hogy hívjon mentőt ha pánikrohama van.

2021. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Értem a te álláspontodat és tök jogos de én úgy gondolom mellesleg (mentőápolónak tanulok) és az 1. Válszomat lehet hogy kicsit rosszul fogalmaztam. Abból hogy egy pánikbeteg felhívja a mentőket és beszél a mentésirányítóval attól nem lesz semmi probléma, majd a mentésirányító dönti el hogy küld mentőt vagy nem. Viszont ha kimegy a mentő és tudnak abban segíteni hogy megnyugodjon a beteg vagy esetleg megakadályozzák azt hogy ájulás történjen akkor már volt értelme. Így utánna hogy nem történt semmi baj könnyen rámondhatod hogy feleslegesen jött ki a mentő de akkor nem tudhatod hogy mi lehet a következménye. Ja és akkor a sok részeg, drogos csöveshez miért mennek ki???? Arra is mondhatnám azt hogy "alszik rá egyet max másnapos lesz" de ide is ki kell vonulni és el kell látni az embert. (Egyébkent szerintem ez a felesleges mentőhívás) Majd leírom erről is a velemenyem ha érdekel.
2021. ápr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg empátiára is szükség van. Nem lehet azt mondani hogyha egy beteg nincs közvetlen életveszélyben akkor nem foglalkozok vele.
2021. ápr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy ezt tanulod, ez szerintem pont egy olyan hivatás amit nagyon nem az elmélet által fogsz megérteni.

A mentésirányítónak nem az a dolga hogy a pánikbeteget nyugtassa. A mentőknek szintén nem. Akinek pánikrohama van az életveszélyben érzi magát, de nincs veszélyben, nem igényel semmilyen azonnali ellátást. Aki tudja hogy pánikbeteg, szakemberhez kell fordulnia gyógyszeres kezeléssel, különböző technikákkal a tünetek enyhíthetők, kezelhetők, megszüntethetők.

"de akkor nem tudhatod hogy mi lehet a következménye."

De, pánikbetegként, sokadik rohamnál már tudhatod [semmi]. Az más kérdés hogy felülkerekedik a pánik, azért kell a terápia hogy ezt megtanuld kezelni.


Ellenben egy kábszis, vagy alkoholmérgezéses csövi nem érzi veszélyben magát, de nagyon is veszélyben van a szer hatása vagy a hatásának a következményei miatt. Vagy ha csövi, akkor mindegy hadd hulljon? Amúgy nem hajléktalan részegből is saját szememmel láttam olyan esetet aki a 4 sávoson átvágva, csak szerencsének betudhatóan ért át. Vagy hát ért volna az úttest szélén felborult, úgy kellett a behúznom a járdára. Nem túl poénos dolog, télen késő este ott hagyni nem fogod mert kihűl, cipelni nem tudod mert 100 kiló, de a lábán nem tudott megállni ha beléd kapaszkodott sem. Kb. 50 métert tudtam haladni vele egy óra alatt, megitattam kis vízzel hátha jobb lesz, hát csak annyival lett jobb hogy ki tudta nyögni ott lakik nem is olyan messze. Végül egy pár vitte haza autóval, de ha nem jönnek mentőt hívtam volna mert nem kockáztatom meg hogy átmegyek vele a HÉV síneken. Pont hogy az ilyen hívások nem feleslegesek, mert ezek az emberek ezerféleképpen tudnak meghalni, megsérülni odakint. Van még mit tanulnod.

2021. ápr. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Ellenben egy kábszis, vagy alkoholmérgezéses csövi nem érzi veszélyben magát, de nagyon is veszélyben van a szer hatása vagy a hatásának a következményei miatt." Igen kiszámíthatatlanok és nem az a bajom hogy csöves vagy nem. Ezek az emberek az egészségügyön belül bekerülnek egy ördögi körbe. Beviszi a mentő + sokszor rendőri felugyelettel, a kórházban megint befektetik egy ágyba egy két napot bent marad és utánna elengedik. Aztán megint ez újra és újra. Ezalatt persze nyilván terhelik az ellátórendszert. Koszámíthatatlanok, veszélyesek, megtámadhatják az ellátó személyzetet stb... Ezeken az embereket is ugyan úgy segíteni kell mint bárki mást, ne értsd félre a válaszaim. Csak itt a endőrökre sokszor nagyobb szükség van mint a mentőkre. Persze utánna meg tovább mehetnék azon a szálon hogyha egy ilyen ember eszméletlen vagy léáll a légzése akkor természetesen kell a mentők segítsége.
2021. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok azzal is hogy 1000 módon halhatnak meg az utcán.
2021. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Agytumor
2021. ápr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!