Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székrekedés - aggódnom kellene?

Székrekedés - aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostmár egy kb. 1-2 hónapja eléggé megváltozott a szervezetem, ugyanis előtte semmi gond nem volt a napi 1-2 széklettet, viszont azóta sokszor napi 1 jó, ha van, illetve szinte mindig sokkal hígabb, mint amilyennek szerintem kellene lennie. Ebben az időszakban elég sok rossz dolog történt, ami miatt idegeskedtem, illetve próbálok életmódot váltani, és sokkal kevesebbet is eszek, mint előtte, illetve szinte minden nap sportolok. Nem tudom, ezek mennyire fontos információk, de eléggé aggódok, hogy valami problémám van. Bélgázam van, és általában reggelente tudok egy kávé után elmenni elvégezni a dolgomat, de néha már ez sem segít. Próbálkoztam hashajtóval (stadalax), volt, amikor segített, de volt (ritkábban), amikor nem. Szerintetek aggódnom kellene, vagy ez “nagyjából normális?”

22 éves lány



2021. ápr. 5. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez rendben van. A napi 1 bőven jó.

A stressz amúgy sokat közrejátszik.

2021. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Attól lehet ez a hirtelen változás? Tényleg kb egyik napról a másikra változott ez meg, és “normális” székletem azóta nem volt szinte.
2021. ápr. 5. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudod te mi a székrekedés? Akkor kell aggódnod, ha 1 hétig nem voltál wc-n.. Feltételezem fogyókúrázol, ha kevesebbet eszel, kevesebb a székleted, ha esetleg még az összetételére is odafigyelsz, több zöldség, folyadék fogyasztás, akkor lágyabb lesz a széklet, bár mint fölöttem írták, a stressz is okozhatja. Felesleges légy széklettel hashajtót bevenni, csak hasmenésed lesz. A napi/2 napi széklet normális, inkább a napi 2 volt sok.
2021. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amugy nem mozogsz kevesebbet? Nekem egy eve, lockdown ota lustak a beleim.
2021. ápr. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első lépésben emeld meg a zöld növényi rostbevitelt, utána megbeszéljük.
2021. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!