Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alvászavar ellen?

Alvászavar ellen?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 hete nem tudok normálisan aludni, a legtöbb napon legalább hajnal 4-5-ig fent vagyok, és utána tudok 3-4 órát aludni, ez hétvégén sem változik, vannak olyan napok, amikor egy percet sem tudok. Az elején még idegeskedtem miatta, így azt megértem, hogy amiatt nem tudtam aludni, viszont újonnan már nem izgulok alvás közben annyit, gyakorlatilag beletörődtem, mégsem változik semmi. Napközben szédülök, fáj a fejem, nagyon rosszul vagyok.

Próbáltam lavekant szedni, nem segített semmit. Most pár napja melatonint kezdtem el szedni, 6mg-ot viszek be alvás előtt, ennek sem érzem semmilyen hatását.

Régebben próbáltam valerianat, sedacur fortet, meg ezekhez hasonló vény nélküli altatókat, nekem semmit nem segítettek, szóval hozzájuk se nyúltam.

22 éves vagyok, minden nap edzek/sportolok, a szobahőmérsékletem ideális, csak vizet és néha tejet iszom, kávét nem ittam nagyjából már egy éve, koffeint nagyon ritkán viszek be a szervezetembe, mostanában semmit.

Nem történt semmi szignifikáns változás az életemben, csak megjelent ez az alvászavar.

Kaptam időpontot neurológiára, de az még két hét, ha így haladok, addigra megőrülök.

Szuicid gondolataim vannak, elviselhetetlennek érzem így a nappalokat.

Esetleg valaki aki tapasztalt hasonlókat tudna segíteni?



2021. ápr. 6. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom, én is szenvedek. A neurológiától sokat ne várj, altatót adnak és slussz. Az alternatív, gyógynövényes megoldások nálam se hatnak.
2021. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Beállok én is a sorba. A gyógynövényes cuccok nálam is a halottnak a csók kategóriába tartoztak, viszont a dupla adag melatonin nálam legtöbbször működik. A szimpla nem, viszont már attól is rémálmaim lesznek. Voltam már alváslaborban is, de kidobott pénz volt.
2021. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2

Neked egyből, első szedés után hatott a melatonin?

Én nem bánnám a rémálmokat, csak tudjak aludni végre.

Ma kapok covid oltást, és ott tartok, hogy abban reménykedem, hogy kicsit rosszul/kicsit bágyadt leszek tőle aztán fogok tudni aludni...

2021. ápr. 6. 12:57
 4/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok, legalább fél órával lefekvés előtt kell bevenni. Ki kell tapasztalni, kinek mennyi idő után kezd hatni. De igen, az első alkalommal már működött ( eleve duplát szoktam bevenni kapásból minden altatóból, annyira megszoktam, hogy egyik sem segít).

Engem ma reggel oltottak :) De nem szeretnék rosszul lenni tőle. Pedig tegnap éjjel megint nem aludtam összesen 1 óránál többet, és ugye a kimerült szervezetet minden jobban megviseli.

2021. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok....szombaton kaptam oltást, semmi tünetem nem volt, viszont a jóalvó férjem 2 éjjel nem aludt tőle.
2021. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na ezek annyira nem jó hírek az oltással kapcsolatban sem :(

Én a melatonint 50-60 perccel szoktam alvás előtt bevenni, akkor úgy veszem észre, mintha valami kis hatása lenne, de aztán nem segít semmit, lehet csak placebo az egész.

2021. ápr. 6. 15:04
 7/13 anonim ***** válasza:
A melatonin az elalvást segíti, elvileg. Ráadásul gondolkodj, ez egy hormon, ha olyan nagyon jó lenne nem lehetne hozzájutni recept nélkül. Aki ilyen szinten alvászavaros annak csodát nem tesz.
2021. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7

Nem várom tőle a csodát, egyszerűen leírtam, hogy használom, és ha valaki segíteni próbál, akkor azt ne javasolja, mert már ki lett próbálva.

2021. ápr. 6. 16:44
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Manapság járványszerűen terjed az álmatlanság. Ömlik a médiából a COVID, az ember óhatatlanul rástresszel a dologra. A stressz megemeli a kortizolszintet (anti-stresszhormon), ami viszont antagonistája a melatoninnak (alváshormon). Első lépésben tedd rendbe a cirkadián ritmusodat, figyelj oda az étkezésedre, legkésőbb este 10-kor takarodó, és este él 9-tól semmi monitor; se telefon,, se laptop, se TV.
2021. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Változott valami?Nekem szeptember óta ez a gondom.most pl 1 hete megint elhatlalmasodott,pedig már javult.4 nap 2 óra alvás hajnal felé,1 nap 7 óra alvás,tegnap megint szinte semmi.elaludni nem tudok szinte egyáltalán
2021. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!