Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid-os voltam. Ilyenkor mit...

Covid-os voltam. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két hete gyógyultam ki belőle. Szagokat egyáltalán nem érzek, ezáltal az ízeket se olyan jól (azt olvastam a szaglásnak köze van az ízleléshez). Megkérdeztem a biológia tanáromat, ő azt mondta, hogy a szaglóhámom teljesen kikészült, ezért nem érzek szagokat.


Vannak módszerek amivel ezt vissza lehet hozni, vagy majd magától?



2021. ápr. 9. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy volt, amikor covidos voltam, hogy az összes tünetem elmúlt egy idő után, kivéve amiket írtál, szóval nagyjából még egy hónapig nem éreztem szagokat meg ízeket. Aztán elmúlt magától.
2021. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Égetett narancs+barna cukor állítólag beválik.

Az égetett narancsbol kiszeded a narit, elkevered barna cukorral és megeszed. Elég sokan alkalmazzák állítólag, neten futottam bele én is.

2021. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy a szaglás kiesése az idegeknél történik, tehát nem a szaglóhám sérül. De lehet, hogy a tanárod tudja jól. Mondjuk orrfújós náthánál tényleg sérülhet a szaglóhám, talán azért mondta? De a covidnál egész más történik.


Módszereket, ahogy visszahozhatod, nem ismerek, az én rokonaim a várakozás módszerét alkalmazták. Apu 3 hónap után mondta, hogy kezd megint büdöset tojni a kutya :-) De bizonyos szagokat már hamarabb elkezdett érezni.

2021. ápr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyik se ment el.
2021. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!