Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egészséges életmódot folytatok...

Egészséges életmódot folytatok mégis a laboreredményeim közül a májenzim szint értékeim magasak különösen a ggt 256. Megvagyok ijedve mert már voltam hasi ultrahangon az nem mutatott ki semmi rosszat.50 éves férfi vagyok 176cm 88kg. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Egészséges életmódot folytatok és nem tudom mennyire rossz ez az érték.

#emelkedés #Májenzimszint
2016. szept. 24. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne igyál,bort se.
2016. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gyogyszert szedsz?
2016. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem iszom alkoholt és nem szedek semmilyen gyógyszert sem.
2016. szept. 24. 21:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Ok.mit eszel? Eüs vagyok.
2016. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom,nem estél át soha hepatitisen?! Az utóbbi években azt mutatták ki,hogy az élelmiszerekben lévő tartósítószereknek gyakran van májkárosító hatása. Próbálj meg minél kevesebb bolti felvágottat,tartósított élelmiszert enni. De nem ártana egy alaposabb kivizsgálás sem. Az orvosod nem küld sehova?
2016. szept. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igyekszem teljes kiőrlésű bio élelmiszereket fogyasztani,naponta többször keveset enni.Sajnos az édességet szeretem de most az orvosom eltiltott attól is mert mindenféle képpen a diéta irányába akart terelni.Küldeni nem akart egyelőre sehova megnézte a hasi ultrahang diagnózist és azt mondta ill. irta a papíromra hogy feltehetőleg a zsírmájam okozza ezeket a magasabb értékeket.Mondta hogy 3 hónap múlva megismételjük a vérvizsgálatot.Eddig nem volt hepatitisz és semmilyen májbetegségem sem.Eddig semmilyen panaszom nincs.Ez az egész úgy derűlt ki hogy minden évben szoktam csináltatni egy teljes körű vérképellemzést és kb 2éve vettem észre hogy a ggt értékem magasabb a normálisnál,tavaly először 198 volt majd később visszaesett 178-ra most pedig felugrott 265-re,mindamellett hogy semmi nem változott az életkörülményeimben.Esetlegesen arra gyanakszom hogy 2hete voltam egy gasztronómiai rendezvényen ahol vettem 2 rúd vadhúsból készült szalámit ami igen csípős,fűszeres volt és most a vérvétel előtti 2 hétben azt ettem,de nem gondoltam hogy ennek ilyen hatása lesz mivel eddig is ettem csípős dolgokat de a labor értékeimet elsősorban a ggt-met nem nyomta fel ennyire,ha egyáltalán emiatt ment föl.Ez csak tipp!
2016. szept. 25. 00:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia. Ez mAgas. Epéddel nincs bajod? Úgy értem,étkezések után nem puffadsz? Vagy pl.tejes ételek fogyasztása után? Mit tapasztalsz magadon?
2016. szept. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szia!Nincs az epémmel gond,nem puffadok semmi után,az ég világon nem érzek semmit,nincs panaszom semmire legalábbis eddig,ezért nem értem ezt az egészet.Ugy vettem észre hogy a főorvosnő is elég tanácstalan volt pedig alaposan megvizsgált,megnézte a korábbi papírjaimat és meg is mondta hogy ezt nekem senki nem tudja megmondani az eddigiekből hogy mitől magas ez az érték.A beszélgetésünk második része egyre inkább a diéta,az életmódváltás felé terelődött ugyanis megállapította hogy hasra hízok és van rajtam pár kiló súlyfelesleg amit lekellene adnom mire 3hónap múlva visszamegyek hozzá.Őszerinte ez okozza a zsírmájat, a zsírmáj pedig ezeket a magas értékeket.Úgy hogy mostantól kezdve megpróbálok néhány kilótól megszabadulni.Remélem nem nagyobb baj áll a háttérben és a fogyást követően lejjebb mennek majd az értékeim!
2016. szept. 25. 00:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Remélem én is. Mit dolgozol? A munkád során nem találkozol vegyianyagokkal?
2016. szept. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szia!Idegen forgalommal foglalkozom,ebből kifolyólag nem kerültem semmilyen vegyianyaggal kapcsoladba.Az viszont elgondolkodtatott hogy a vérvétel előtt néhány nappal gyengébb influenza szerű állapotban voltam.Egy kicsi fájt a torkom, köhögtem,fujkáltam elég sűrűn az orrom és a közérzetem is elég rossz volt.Az egyik este azt hittem hogy lázam is van de megmértem és még hőemelkedésem sem volt.Másnap vettem a patikában egy bronco stop nevű köptető szirupot amit beszedtem és ennek segítségével kijöttem belőle.Utána következett a vérvétel és mondta egy barátom hogy szerinte a vérvétel előtti kisebb lerobbanásom felvihette a májfunkciós laborértékeimet.Nem tudom, lehet hogy igaza van?
2016. szept. 26. 02:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!