Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Voltam ekg vizsgálaton és nem...

Lucypaci kérdése:

Voltam ekg vizsgálaton és nem tudom mit jelent ez. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az elvégzett vizsgálatok során a V3-V4-ben T negatívitást észleltünk, egyenlőre egy hónapig pihenés javasolt.


(Iker tesóm két hetet kapott és semmi ilyet nem irtak neki, és nekem még kell menni egy vizsgálatra egy hónap után és nem értem hogy mi nem okés nálam)



#vizsgálat #kardiológia #EKG #Ekg vizsgalat #Kardiológiai vizsgalat
2021. ápr. 9. 21:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazából a T-hullám a kamrai repolarizációt jelenti, amikor is a kamrafal kezd elernyedni. A T-hullám aVR-ben mindig negatív, és felnőtt korban gyakran negatív v1-ben is. Egyébként 30 éves kor alatt egészséges egyénekben is lehet negatív a T-hullám v2/3, akár v/4 elv-ben is. Persze az sem mindegy, hogy szimmetrikus vagy asszimetrikus, illetve mi van még mellette. Például lehetnek ún. strain jelek egy elégtelenül műküdő kamrai hypertrófiában, de az a baj ezzel hogy ezt nagyon nehéz elmondani egy laikusnak úgy, hogy ezt rendesen megértse. Ehhez szükség lenne egy kis anatómiai, egyéb e.ü ismeretekre, amely nyilván egy laikustól nem várható el. Persze ott az ún. wellens szindróma is, amely szimmetrikus negatív T-hullámokkal jár v1-v4-ig, és szinte mindig LAD, ez egy szív koszorúsér szűkületre utalnak. Nehéz így elmondani, én például az informatikához nem értek, hiába fogja nekem mondani egy rendszergazda, hogy ilyen SQL-befecskendezés, meg ddos támadás, meg a fene tudja mik, nem fogom érteni. Ugyanígy egy autószerelőnél stb.


Igazából én csak azt tudom javasolni, hogy bízz a kardiológusodban. Ha nagyon érdekel szánj rá erre az egészre pár napot, kezd a szív anatómiájával, ha ezzel megvagy youtube-on találhatsz akár ilyen oktató videókat, ahol egész jól összefoglalják ezeket a dolgokat. Jobbulást kívánok! :)

2021. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!