Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet abbahagyni a...

Hogyan lehet abbahagyni a savlekötő szedését?

Figyelt kérdés
Refluxom van, de nagyon szeretném abbahagyni a savlekötők szedését, viszont szörnyen fáj a mellkasom és köhögök folyamatosan. Valaki tudna tanácsot adni, hogy hogyan tudnám mégis abbahagyni és enyhíteni ezeket a fájdalmakat? Köszönöm szépen!!

2021. ápr. 10. 21:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ameddig ilyen erősek a tüneteid, addig ne hagyd el a gyógyszert, szedd és diétázz. Én 4 hónapig szedtem, akkor már nem voltak erős tüneteim, utána csináltam egy Peridot víz kúrát, ez sokat segített és persze odafigyeltem arra is mit eszem, iszom.
2021. ápr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nagyon erősek a tüneteim, alig aludtam este, annyira szapora volt a pulzusom :( A peridot kúrát nagyon sokan ajánlják 😊 Napi 2dl lenne az ideális belőle?
2021. ápr. 11. 09:58
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem a nyelőcsövet károsítja ilyenkor a gyomorsav, legalábbis légzőszervi tünetek esetén nem mindig van felmaródás, nekem se volt. A nyitott gyomorszájon át a gyomorsavgőz irritálja a légcsövet, tüdőt, ezért van a köhögés. A gyomorszáj nyitva van, ennek kéne megtudni az okát, ami szerintem ételallergia vagy nyugtató káros hatása, a rossz emésztés miatt keletkező gázok kinyitják a gyomorszájat, mint egy lufit belülről. Ezért szerintem minden lúgos vizezés meg gyomorszáj-összevarrás csak tüneti kezelés, a rossz emésztést kell megoldani, ki kell vizsgálni az ételallergiákat. De nyugtató is ellazíthatja a gyomorszájat. Persze refluxnál az orvosok nem viszik túlzásba az okok keresését.
2021. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy erősíted a gyomorsavadat, az epédet, és felturbózod az emésztőenzim háztartásodat. A refluxot ugyanis nem az erős, vagy sok gyomorsav okozza, hanem a gyenge, vagy kevés gyomorsav. Minél erősebb a sav, annál jobban összerántja a nyelőcső zárógyűrűjét, tehát annál kevésbé tud visszafolyni a nyelőcsőbe. A probléma akkor jelentkezik, ha kevés sav, túlevés, vagy hanyag rágás következtében romlik az emésztés, és a képződő gázok megnövelik a gyomor belső nyomását. Szóval a savlekötő, bár ideiglenesen áldásos, hosszú távon ártalmas hatású.
2021. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Szerintetek a tükrözés lenne a megoldás? :(
2021. ápr. 11. 12:34
 16/20 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológiára mindenképpen el kellene menned.
2021. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Megnézhetik, de úgyis savlekötőt fogsz kapni. Arra jó, hogy szövetmintát vesznek, körülnéznek odabent, de nekem se találtak semmit, illetve Helicobactériumot igen, amire kaptam antibiotikumot, de attól a refluxom nem múlt el. A gyomorszájam nyitva volt, azt látták, felmaródásom nem volt, de a légzőszervi tüneteim attól még meg voltak. A savlekötő hosszútávon nem jó. Rövid távon, amíg a felmaródások begyógyulnak, addig nagyon hasznos, de ha felmaródások nincsenek, akkor sok értelme nincs. Én mondjuk kaptam Noacidot, amitől a légzőszervi tüneteim elmúltak azonnal, viszont durva mellékhatásai voltak (a szívemre is), egy hónapnál tovább nem mertem szedni. Nekem segített a probiotikumkúra, de valami ételallergiám biztosan van, mert durva bőrtüneteim is vannak. De legalább a köhögésem elmúlt és sok éve már ennek és legalább 1,5 évig köhögtem. Azóta voltam terhes is és semmi gondom nem volt a refluxxal, ami pedig a terheseknek sokszor gondot okoz.
2021. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!

Igyekezni fogok változtatni az étkezési szokásaimon és hátha kicsit fog javulni a helyzet :( 🙏

2021. ápr. 11. 19:26
 19/20 anonim ***** válasza:
Minden étkezés előtt 1 órával iszom 2 decit, nem napi kettőt.
2021. ápr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem ami bejött az a GAPs diéta volt, amíg tartottam, addig jól voltam. Ha szedek allergiaelleni szert, akkor sincs tünetem. Tudom nem jókor mondom, de a tengerparti nyaralás (sós levegő) is segíthet az allergiàn.
2021. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!