Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emiatt jogos hogy csak 3...

Emiatt jogos hogy csak 3 hónapra kaptam meg a munkaalkalmassagit?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időben fogytam kicsivel több mint 10 kilót, így a BMI-m mar alig 17...nem vagyok rosszul nincs semmi baj, sokat dolgozom gyakran kihagyok etkezeseket, egyszerűen mostanság nem vagyok a legjobb passzban....nem kaptam meg egy évre a papírt pedig irodai ülő munkát végzek...mondtam h nem szeretnék semmilyen további vizsgálatot, mert más okból kifolyólag nagyon sok volt az elmúlt egy évben, de látni akarja hogy allok pár hónap múlva....megteheti ezt? Kérhetek másik orvost vagy vihetek máshonnan szakvéleményt?


23/L



2021. ápr. 11. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkabb orulj, hogy nem veszi felvallrol a dolgot es tovabbi kivizsgalatokra kuld.

Vegulis ez a dolga.

2021. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

*kivizsgalasokra.

Ha ugy erzed ugy sincs semmi baj, akkor ugyis megadja a tovabbi engedelyt is a munkahoz.

2021. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tehetné orvos ez a dolga
2021. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ami azt illeti, a 17-es BMI az nagyon komoly, foleg, ha az elmult evben indok nelkul fogytal tobb, mint 10 kg-t.

Ha a testsulyod 20%-at indok nelkul elveszted, vagy, ha a BMI alacsonyabb, mint 18,5, akkor az orvosnak KOTELESSEGE utana jarni, hogy mi okozza a fogyast. Neki nyilvan vannak adatai arrol, hogy tavaly milyen kondicioban voltal, es latja a mostani allapotodat, az indokolatlan fogyast (nem voltal beteg), es a tul alacsony BMI-t. Es a nagy piros riadocsengo megszolalt benne, es jol tette, hogy latni akar 3 honap mulva.

2021. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vihetsz másodvéleményt, de köteles megfogadni. Másik orvost maximum akkor kérhetsz, ha a munkáltató nem egy orvossal áll szerződésben, hanem egy olyan vállalkozással, ahol több szakorvos is van.

Egyet kell megérteni: az orvos felel azért, hogy kit enged dolgozni.

Ha nem hív vissza, ha szükség esetén nem nézi meg az eredményeiket (kötelezhet kivizsgálásra is), és történik veled valami, akkor felelősségre vonható.

2021. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!