Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet cukorbetegség jele?

Ez lehet cukorbetegség jele?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja, ha édességet eszem, rosszul vagyok. Van, amikor már nem sokkal utána. Tegnap is megettem egy szelet tortát és úgy éreztem magam, mint akinek a fejébe szállt a cukor, nem tudok máshogy fogalmazni. De ezt már észrevettem korábban is. Ezen kívül semmi más tünetem nincs. Nem iszok sokat, nem pisilek sokat, nem fogyok, egyedül a látásom olyan, mintha homályos lenne, de egyébként nagyon élesen látok. Azt olvastam, ez a stressz jele is lehet, mert egyébként küzdök ilyen gondokkal. Fáradékony is vagyok, de mindig az voltam, vérképem tökéletes szokott lenni, csak abban eddig sosem volt benne a cukor. Illetve van egy évek óta tartó nőgyógyászati gombás/vírusos fertőzésem, ami nem akar elmúlni. Ezek alapján van értelme csináltatnom egy terheléses cukrot? Magán úton csináltatnám, tehát háziorvosomat nem akarom bevonni, nem egy kedves ember. Ezt csak azért írtam, hogyha bárki írná, hogy hívjam fel.

Nem vagyok egy mindent beképzelő típus, de inkább elmegyek, biztos, ami biztos.


2021. ápr. 12. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne egy vizsgálat, igen.


Nincs a környezetedben valaki, akinek van vércukor mérője? A legtöbb gyógyszertárban csinálnak vércseppes mérést pár száz forintért.

2021. ápr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs sajnos ilyen ismerősöm.


Viszont gyógyszertár van, ami végez ilyet, de az csak a pillanatnyit mutatja ki.

2021. ápr. 12. 08:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyilván csak a pillanatnyit mutatja. De ha reggel kaja előtt elmész, akkor azért elég pontos az éhgyomori mérés.

Akár kaja után 2 órával is mehetsz egy másik nap és akkor azt is látod.


De nyilván a vénás vérvételt nem helyettesíti, de azért azt mutatja, hogy van-e gond, kell-e további kivizsgálás.

2021. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak írta egy e-mailt az orvosomnak, hátha normálisan áll hozzá.
2021. ápr. 12. 08:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes elmenned kivizsgálásra. 3 pontos terheléses vércukrot kell csináltatnod, emellett az inzulinszintet is nézzék meg.


Amiket leírtál egyértelmuen inzulinrezisztenciára vagy akár kezdodo cukorbetegségre utalnak. Nekem is ugyanilyen tüneteim vannak a cukortól, és enhye inzulinrezisztanciát és enyhén magas terhelt cukrot állapítottak meg. Az éhgyomri cukor ezt nem mutatja ki, az nekem például tökéletes.


Magánegészségügyben vagy magánlaborban meg tudod csináltatni a vizsgálatot, például itt: [link]

Az értékekhez segítség: [link]


Ha megvan a laboreredményed, azt mindenképp érdemes egy orvosnak megmutatni (belgyógyász / endokrinológus), aki kezelést fog javasolni.


Jó hír, hogy az esetek tobbségében diétával és sporttal tokéletesen kezelheto és visszafordítható a folyamat, és teljes, akár gyógyszermentes élet élheto! Amióta tisztában vagyok a problémával (amit én is mindig is sejtettem), és odafigyelek azokra a dolgokra, amikre kell, azóta minden tünetem elmúlt. A cukrot sajnos el kell felejtened örökre, de az egészség szerintem sokkal többet ér. És már nagyon finom cukormentes édességek készíthetok, illetve kaphatók.

2021. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
kb 7 ezer forintból tudsz venni egy vércukormérőt, e77.hu, webáruház, két napon belül megérkezik, és pár napig csinálsz méréseket otthon, kb. felméred hogy mi a helyzet. Aztán irány az orvos.
2021. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!