Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg lehetek?

Cukorbeteg lehetek?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta állandóan sportolok, egészségesen étkezem (nyilván néha egy-két nap becsúszik, amikor épp nem). Komolyan... gyerekkorom óta sport, egészséges ételek többnyire, minden nap egy gyümölcsös shake + protein + rost, a vitaminjaim is szedem, nem értem..

Genetikailag nem örökölhettem a cukorbetegséget, családban nincs.

Decemberben voltam egy általános vérképre, minden normális volt, jó eredményeim voltak. 2-3 hete viszont vedelem a vizet (2,5l, tavaly ilyenkor átlagosan 1l- ittam, azóta dolgozom rajta folyamatosan) Gyakran jártam mosdóba, és azalatt a 2 hét alatt 3,5 kg-t adtam le.

Éhgyomorra a cukrom 15 volt, viszont előző este épp ilyen cheatday-t tartottam, így nagyjából több, mint egy liter cukros üdítőt ittam meg.

Ma elmentem egy vérvételre. Nem érzem rosszul magam, már nem is iszom annyit, a súlyom már néhány dkg-mal gyarapodott is (most vagyok 52.5kg), viszont ahogy a vizeletet néztem, fehér volt, így valószínű sok bennem a fehérje :D

Szóval reménykedjek, hogy ez csak valami kilengés, vagy tényleg megbetegedtem csak úgy random? Alapvetően ritkán vagyok beteg, és fura nekem, hogy a 2 hónappal ezelőtti laborom meg rendben volt.. 19/L



2021. márc. 2. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a 15-ös cukor sajnos akkor sem lehet normális, ha előtte nap édességen meg üdítőn éltél. Az lehet, hogy hibás volt a mérőcsík. De ha két mérésnek egymás után ez lett az eredménye, akkor nagy valószínűséggel gáz van. Hogy milyen gyakran fordul elő, hogy ilyen kilengést produkál valaki pedig nincs baja - hát nem tudom. Reméljük, hogy pont te vagy ez a ritka eset.


Sajnos az, hogy nincs a felmenőid között 1-es típusú cukorbeteg, nem jelenti azt, hogy nálad sem alakulhat ki. Nem tudjuk, mi okozza az inzulintermelő sejtek pusztulását. A jó hír, hogy ha eddig is ilyen egészségesen éltél, akkor talán könnyebben tudsz majd belerázódni a megfelelő étrendbe stb. Hiszen te már most is sokat tudsz a tápanyagokról, nem most kell nekiállnod mindent megtanulni.

2021. márc. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 mérővel mértük, az egyik 3-4x 15 körülit mutatott, a másik meg 9-1at, szóval nem tudom, reménykedem.
2021. márc. 2. 17:37
 3/7 anonim ***** válasza:

A 9.1 is elég gáz éhgyomri értéknek, de az is fura, hogy ekkora a különbség a két mérés között. De majd a laboreredmény lesz a lényeg, az tutira pontos. Reméljük a legjobbakat.


Van amúgy egy fiziológiás inzulinrezisztenciának nevezett jelenség, ami talán-talán okozhatta, amit tapasztaltál. Akkor merül ez fel, ha mindig kevés szénhidrátot szoktál enni, és egyszer hirtelen sokat fogyasztasz. Ugyanis ha kevés a szénhidrát, akkor az izmok egy idő után inkább nem veszik föl a vércukrot, mert fontosabb, hogy az agynak jusson elég. Bár "éhesek" az izmok, mégse veszik föl a vércukrot az inzulin hatására, mint annál az embernél, aki normál mennyiségű szénhidrátot eszik (és persze egészséges), hanem úgy reagálnak, mint egy IR-es beteg esetén: tojnak rá. De ez elvileg visszafordítható, nem is számít betegségnek, csak idő kell hozzá. Mondjuk hogy az éhgyomri vércukorérték így megnőjön miatta, az nem biztos, hogy reális, de hátha.

2021. márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs,de nekem is 15 volt az éhgyomri cukrom amikor 19 évesen cukorbeteg lettem.
2021. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És hogy éltek ezzel tovább?
2021. márc. 4. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Inulinnal, diétával.
2021. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*inzulin
2021. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!