Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért dobban néha furcsabban...

Miért dobban néha furcsabban a szívem?

Figyelt kérdés

Fekszek az ágyban kb 11 óta, és azóta többször is volt, hogy úgy dobbant a szívem, mint amikor izgatott vagyok, és hevesebben ver. Meg a mai nap folyamán volt párszor ilyen, előtte pedig remegő érzést éreztem néha a szívemnel. Ez miért lehet? Lehet valami súlyos betegség jele? Ugye nem fogok belehalni?

Bocsánat kicsit hipochonder vagyok :/



2021. ápr. 16. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha tartanál otthon egy olyan digitális vérnyomásmérőt, ami jelzi a szívritmuszavart is, mert lehet hogy az.

Sokaknak úgy van szívritmuszavaruk, hogy nem is tudnak róla. Én régen azt akartam megnézni kíváncsiságból hogy mennyire megy fel a pulzusom ha futkározok, úgyhogy futottam a szobában oda-vissza egy csomót, aztán leültem és megmértem a vérnyomásom, és akkor kimutatta a mérő hogy nekem mozgás hatására üt félre a szívem. Nagyon ijesztő volt a tudat.

2021. ápr. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáltasd ki magad kardiológián. Nekem is volt ilyen stressztől, de talán egyszer egész életemben, olyan 19 éves voltam. Nagyon ijesztő volt, egy pillanatra mintha megállt volna a szívem, aztán jött a szívremegés. Nekem valószínű stressztől volt.

Szedsz valami gyógyszert? Ittál kólát? Kávé?

Nekem nem ennyire durván, de refluxos büfögés szokott még a szívritmusomba bekavarni.

2021. ápr. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 deci energiaitalt ittam ma, meg cigizek, de csak napi 1-2 szálat szóval ez nem hiszem hogy sokat belekavarna.

16 vagyok amugy, es elegge szorongok.

Novemberben voltam kivizsgáláson, akkor mindent rendben találtak, de akkor majd ha lesz rá lehetőség a vírus miatt, elmegyek újra

2021. ápr. 16. 01:58
 4/7 A kérdező kommentje:

Oke nem akarok hülyeséget mondani de nekem úgy tűnik hogy a stressz / szorongás miatt van.

Az elobb nem ezen gondolkoztam, akkor nem is éreztem, de most ezen szorongok hosszú percek óta, és gyakran bedobban a szívem :(

2021. ápr. 16. 02:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Az energiaital szerintem simán okozhatja.

Ha volt EKG és szívultrahang, az elég, ne terheld feleslegesen az egészségügyet. Ne igyál több energiaitalt és a kólát is mértékkel és nem lesz többé ilyen panaszod. Ha mégis, ráérsz akkor orvoshoz menni.

2021. ápr. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ, megnyugtattal, mert már nagyon bepanikoltam <3
2021. ápr. 16. 02:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Az extrasystole, ami nagy valószínűséggel ez, ártalmatlan, szóval ne aggódj!
2021. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!