Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezd eldurvulni, egyre több...

Kezd eldurvulni, egyre több alvási paralízisem van, és egyre furcsábbak, félelmetesebbek. Mit tegyek? Forduljak orvoshoz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tehát a probléma: ismerjük az alvási paralízis jelenségét (REM alvási fázisból felébredve bénultság, félelem, stb) Ez nekem kiskorom óta előfordult néha, de sajnos ma már egyre gyakrabban. De ma egy nagyon furcsa módon történt meg, amit nem tudok mire vélni. Nos, amikor felébredtem, bénult voltam. Jól le tudom reagálni, nagyon nyugodt vagyok, figyelem a légzésemet és várom, hogy vége legyen. Azonban most nem működött, úgyhogy bevetettem a nehéztüzérséget, hogy akkor erővel fogok kiszabadulni. Aki tapasztalt a témában, tudja, hogy végtelenül lassan meg tudsz mozdulni, nagyon nagy erőfeszítés árán, és erre felébredsz belőle. Azonban nem sikerült. Nem ébredtem fel, de felkeltem, és ilyen bénult állapotban (hihetetlennek fog hangzani, de utána megmagyarázom!) elmentem a másik szobába apumhoz, hogy szóljak neki, segítsen. Felébresztettem, mondani akartam neki valamit, de nem jött ki hang a torkomon. Ekkor felébredtem. Elkönyveltem magamnak, hogy valószínűleg az a magyarázat, hogy egy picit öntudatomra ébredtem álmomban, és aztán visszazuhantam az alvásba. Elmosolyodtam, és mikor kelnék fel, hát le vagyok bénulva. De nagyon lassan megint tudtam mozogni. Kezdett úrrá lenni rajtam a félelem, megint kimentem a szobából, de akkor megint az ágyamban találtam magam, és megint nem tudtam mozogni. Ez volt az utolsó ezután összeszedtem magam, és felébredtem, igaziból. Miután leellenőriztem, hogy tényleg ébren vagyok, megpróbáltam visszaaludni, mert nagyon fáradtan tértem magamhoz, és a fejem is fájt. Visszaaludtam, és -nem untatlak már titeket a részletekkel - megint megtörént, megint ilyen durván, és amikor felébredtem (igaziból) megnéztem az órát, és az előző óta alig fél óra telt el.

Akkor éjjel még egyszer előfordult, ugyanígy. Nagyon kialvatlan vagyok, de már nem bírnám ezt idegileg, nem tudok visszaaludni. Félek, hogy rendszeressé válik, és begolyózok. Segítség! Mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat, bocsánat a hosszú szövegért.



2012. aug. 6. 07:38
 1/2 anonim válasza:

Nem halottam még erről a fajta betegségről. Nekem epilepsziám van és migrénem. Az alvásomra annyira hat hogyha hirtelen kelek fel néha megfájdul a fejem. Az is rossz ha nem tudom kialudni magam.

Ezért tettem ellenlépéseket amik nagyon sokat segítettek az alvásomon:

1. Teljes sötétség:

Szobámban van számítógép tv amiknek van készenléti ledje ez korábban világított mostmár nem. Redőny teljesen lehúzva. Elosztók ledje sem világít. Zéró fény szűrődik be a szobába.

2. Minimális hangok:

Földszintről és kintről sok hang beszűrődött, de mostmár zárok ablakot és ajtót. Vettem füldugót is, de baromi kényelmetlen. Mindenesetre az ablakaim nem teljesen jók, de a hangok 90%-át kizárom.

3. Kényelem:

Itt neked kell megtalálni az igazit. Nem kell sok párna és igazából felesleges is. Nekem 1 db van. Az ágy keménysége kulcsfontosságú. Ha ágyat veszel keményebbet vegyél mint amilyet akarsz mert puhábbá lehet tenni, de keményebbé nem. Próbálj ki az minden félét, mert életed harmadát ebben töltöd.

Nekem memory foam van az ágyam tetején szivacsként (párna is az), elég jó.

4. Póz:

Figyelj arra, hogy alszol. Háton a legjobb, oldalt is jó és hason egyátalán nem egészséges. Ezeket meg lehet tanulni. Tanulás alatt azt értem hogy hozzászoksz és úgy fogsz aludni. Eddig én oldalt aludtam, mostmár háton szoktam.

5. Légzés

Horkolás és a nem megfelelő légzés rossz alváshoz vezet. Ha az alvás közbeni légzéssel gond van akkor segíthetsz rajta egy hangszerrel aminek a neve Didgeridoo. 1 hónap alatt elsajátíthatod a játékot. Nekem eredetileg is van és egy nagyon jó hangszer nem annyira nehéz rajta játszani és olcsón hozzájuthatsz ahhoz a verzióhoz ami segíthet: PVC cső.


Ennyi tippem van.


Ez most furcsán fog hangzani, de nekm fontos volt. Amikor legközelebb ilyen élményed lesz ne pánikolj, hanem mint ahogy először csináltad maradj nyugodt. Ekkor próbáld meg kitapasztalni mit is érzel pontosan és hogy is érzed. Mi a lefolyása a dolgoknak. Amikor félelmet éreztél próbálj meg visszaemlékezni miért volt. Amikor fájldalmat érzel probájl összpontosítani honnan ered és milyen jellegű.


Ezek azért fontosak, hogy megismerd mi miért történik és nagyobb controll tudj elérni afelett ami történik.

Nagyon sok fejfájásom volt és azzal, hogy ismerem már őket teljesen semmibe vehetem a gyengébb és közepes erősségűeket. Nem hatnak ki rám. A gyengébbeket meg is tudom szüntetni koncentrációval.

Szóval remélem te is el tudsz sajátítani némi kontroll a tested felett és még ha nem nem is tudod megszüntetni mint ahogy én sem az egészet de tudod mérsékelni.


Wikipédián olvanstam, hogy vannak gyógyszerek. Próbáltad már őket?


Hány éves vagy?


Soha ne feledd el, ki is vagy, mert a világ biztosan nem fogja! Viseld páncélként és sohasem használják majd arra, hogy ártsanak vele!

2012. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez a bajom ,ugyan ilyen durván.nemtudom mit csináljak,de hátha érkeznek meg válaszok. . .
2013. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!