Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy köze van a 0...

Lehetséges, hogy köze van a 0 kinti mozgásnak ahhoz, hogy éves után fáj a hasam és/vagy hányingerem van?

Figyelt kérdés

(úgy értem a kinti mozgást, hogy csak a lakásban megyek ide-oda, és akkor sem sokat). De mióta "rá vagyok kényszerítve" az itthonlétre, homeoffice, online óra stb. azóta azt vettem észre hogy egyre többször van hasfájás illetve hányinger evés után (szerencsére nem minden evésnél van ez).

És lehet csak beképzelem, de mikor ki tudtam mozdulni pár órát sétálni, biciklizni akkor sokkal enyhébbek voltak a tünetek. Mit gondolok erről? Mert eddig amíg jártam iskolába / dolgozni, addig naponta 6ezer lépésem simán megvolt, illetve levegőn is voltam közel 3 órán át. Most meg max fél órányi levegőt kapok kintről, az ablakokon át. És a lépésszám még az 500at is alig éri el sok esetben.

(A munkában, illetve iskolában eddig is napi 8-10 órát ülve töltöttem a gép előtt, amikor még semmi bajom se volt, csak ugye akkor mozogtam is a 6000+ lépést.)

(vérvétel, hasi uh, gasztroenterológus) ezeknél mind "negatív" eredmény lett. Fogalmam sincs hova tovább.

Annyi hozzátartozik a történethez, hogy már 4 éve szociális fóbiával, illetve szorongással küzdök. De olyankor másmilyen módon jönnek elő a tünetek, sokkal gyorsabban, intenzívebben jön a hasfájás (+ máshogyan fáj), néha hányinger, illetve ritkábban hasmenés is.

Csak beképzelem, vagy valóban okozhat ilyen nagyságrendű tüneteket a mozgáshiány?



2021. ápr. 16. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki vagy mi akadályozza meg, hogy ugyanannyit mozogj, mint korábban? Nincs kijárási tilalom. Biztos, hogy nem használ az otthon punnyadás.
2021. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A 8-10 órás homeoffice teljesen kimerít, illetve nem sok kedvem van utána céltalanul menni csak úgy köröket a ház körül, vagy akárhova. Addig legalább volt célja a mozgásnak, eljutni az iskolába / munkahelyre.
2021. ápr. 16. 22:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor sem értem. Reggel menj el félútig, aztán meg vissza, ahogy korábban. A nap most is 24 óra.
2021. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!