Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüsszentéskor, köhögéskor...

Tüsszentéskor, köhögéskor folyamatos slájm jön fel, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Orvos távgyógyításban rendel nálunk, magán fül-orr-gégészetre, csak negatív teszttel mehetek.

Most már egyre zavaróbb a dolog.

Ez a tüdőmből jön fel?

Mi lehet az oka? Meg lehet ezt szűntetni a megfelelő kezeléssel?


Régebben voltam magánban az orvosnál, mintát vett le a torkomból. Gondolom hasonlóan működne ez is...


2021. ápr. 18. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Ami feljön váladék, azt mindenképp köpd ki valami papírba (wc-papír, papír törlő, papír zsebkendő), mivel ha visszanyeled, egyrészt sosem tisztulsz ki, másrészt a gyomrodban felhalmozódik, nem megy tovább, nem is emésztődik, és hányást okoz előbb-utóbb, ami a ragacsos nyák esetén fuldokláshoz vezethet.

Igen, a tüdő (is) termeli (meg az orrüreg, ami a garatodon lecsorog a torkodba, próbál a szervezeted a kórokozóktól megtisztulni.

Ha kiköpöd, elősegíted ezt a tisztulást.


Amivel javíthatsz rajta:

- Nagy adag C vitamin 500 mg (napi 3x2) vagy 1000 mg (napi 3x1)

- Sok-sok tea (mézes-citromos), aminek az alkotó részeit (méz, citromkarika) ne forró teába tedd, mert elveszíti a hatását.

vagy fahéj tea, gyömbérrel:

[link]

- Mentolos mellkaskenőcs

például:

[link]

vagy eukaliptusz balzsam:

[link]

- Jegesmedve olaj (Polar bear oil - dr.Chen) - ez ugyanúgy használható a légutakra külsőleg bedörzsölésre, orr alá, illetve fejfájás esetén a halántékra bedörzsölve

[link]

- Nyers fokhagyma evése - például összeaprítva, vajas kenyéren. Természetes antibiotikumot tartalmaz.

- Illetve köptető jellegű teák:

[link]

[link]


Szándékosan nem írtam kifejezetten (kemikáliás) gyógyszereket (a C vitamint kivéve), de ha azokban bízol, válassz azok közül.

Nekem többször is voltak felső légúti hurutos megbetegedéseim, nyákkal, szóval tudom, miről beszélek. Az csak hab a tortán, hogy tudom is mit kell ilyenkor szednem, szakmámból kifolyólag.

A döntés a tied.

Jobbulást!

2021. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
Egyél sok narancsot, meg Pemetefű cukrot. Azok felhozzák.
2021. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokkal jobban szeretem én is ezeket az alternatívákat, kipróbálom őket mindenképp! 🙏🏻
2021. ápr. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!