Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért csak napközben folyik...

Miért csak napközben folyik az orrom, ha fekve minden rendben, egész éjjel és reggel is teljesen jó?

Figyelt kérdés
Napközben, ülve és állva folyik az orrom, be van dugulva. Amikor lefekszem, főleg ha a bal oldalamra akkor pár perc és elmúlik, teljesen jól kapok levegőt, éjszaka nem kelek fel arra, hogy fújni kéne vagy bármi. Reggel is minden rendben majd napközben egyszercsak elkezd dugulni és folyni. Mint egy fordított nátha :D Mi lehet ez? Allergia? Körmös vagyok, maszkban dolgozom úgy egyébként is, reszeléshez régóta hordom, most meg ugye egész nap rajtam van így hogy kötelező. Negatív a covid tesztem. Pár napja kezdődött ez a furcsaság. Elkezdem a munkát és szinte egyből bedugul, majd átlátszó vizes váladék folyik.

2021. ápr. 21. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet valami éppen nyíló növényre vagy allergiás, de az is lehet, hogy a körmös anyagokra vagy allergiás.. hiába hogy maszkban vagy, valamennyi bejut alatta azért, meg a bőröd is érintkezhet vele. én is körmös vagyok, bár nem dolgozom benne, pár barátnőmnek csináltam csak a körmét, még a mostani zárások nagy covid bumm előtt. nekem az allergiám egyértelműen az anyagoktól van, bár helyileg, a körmöm és környéke volt rettentő száraz, sebes, stb. jewerlyen márkára váltás óta sokat javult a helyzet
2021. ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :) Erre is gondoltam már, hogy az anyagokkal lehet bajom, nem is feltétlen a por a ludas :/

Viszont azt akkor sem értem, hogy oldalt fekve miért múlik el :D

2021. ápr. 21. 09:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha hétvégén nincsenek tüneteid, akkor a körmös anyagok okozzák. Ha kinn erősödik, akkor meg pollenek. Megpróbálhatsz nyitott ablaknál is dolgozni.


Az allergiás reakció olyan, hogy ha egyszer beindult, már az orrfolyás is képes úgy irritálni, hogy további allergén nélkül is fönnmarad a tünet. Úgy látszik, lefekvéskor a pozícióváltás miatt már nem irritálja magát és elmúlik. De ez csak egy lehetőség, másképp is működhet.


Ami még fontos, hogy a pszichológiai tényező is erős lehet. Szóval akár a körmös anyagok látványa is beindíthatja az orrfolyást... Ezzel aztán nem egyszerű mit kezdeni.

2021. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! :)

Kint levegőn semmi bajom, valószínű akkor az van amit írtál :(

2021. ápr. 21. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Van ez a gravitáció vagy mi.
2021. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Találgatok én is.:-) Orrsövényferdülés. Annak egy következménye az allergia, vagyis akinek ilyen ferdesége van, vagy még polipja is nő időközben, gyakrabban lesz allergiás. Ezt csak azért gondolom, mert írtad, ha baloldalra fekszel változik. Ha nem múlik az orrfolyás, nézesd meg orrodat szakemberrel.
2021. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csak munka közben jött elő, a polip máskor is okozna ilyen tüneteket illetve nem múlna el, nem? Orrsovenyferdulesem nincs :)

Másik maszkot használtam, úgy jó volt, a fertőtlenítők és a köröm por irritálja és tüsszögni kezdek, gyanús hogy ezekkel van rosszban az orrom. Persze lehet hogy valami más is van a háttérben és ezek irritálják és így jön elő a tünet, de a maszk váltás biztató eredményt hozott :)

2021. ápr. 22. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!