Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, hogy a 7 hónapos babám sokat alszik napközben és az éjjelt is végig?

Figyelt kérdés

7 hónapos lesz, általában este 9-reggel f8-ig alszik gyakorlatilag újszülött kora óta. Én ennek nagyon örülök, de: alszik reggeli után 10-ig, aztán játszik egy keveset, majd elalszik fél órára ebédig. Megebédelt, játszott kb 10 percet és már megint alszik.


Gyakorlatilag akkor aktív, amikor az ebéd után felébred és a fürdetésig, de akkor is el el alszik 10-20 percre.


Ez ugye nem jelent bajt?

Minden vizsgálaton rendben találják, szépen nő, könyv szerint fejlődik (foga még nincs).



2014. okt. 8. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:

mennyit van ébren?

van napirendetek?

egyébként meg nem tudsz mit csinálni, biztos éretlen az idegrendszere, azért alszik ennyit. alvás közben fejlődik, így majd éberebb lesz ha megérik rá.

mondjuk az tényleg furcsa, hogy 2 alvás között is alszik 10-10 perceket, de lehet csinál valami nagyobb mozgásformát ami lefárasztja :)

2014. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ma reggeli és tízórai között kb fél órát volt ébren.

Tízórai és ebéd között kb. fél órát megint.

Most ebéd után nem is volt nyűgös, álmosnak sem láttam, de letettem a helyére, mert kúszik mászik és nekem meg dolgom volt és gyakorlatilag egy hangot sem hallok, az tűnt fel.


Ebéd után megint alszik egy nagyot, aztán kb du.2-7 között aktívabb, de ilyenkor meg el el alszik 10 percekre, aztán játszik tovább. Ha ölben van, le kell tenni, nem szereti, ha nem tud úgy mozogni, ahogy akar. Ha leteszem, akkor meg belealszik a játékba rövid időkre.

f7-től meg már meg y ahiszti, meg a szem/orrdörzsölés, hogy menne aludni. Fürdés, evés, alvás. Kb. 8-9 között már alszik este egészen reggelig.


Összesen átlag nem is tudom, talán 5-6 órát ha lehet ébren. De ez mindig is így volt, csak már nem tudom, hogy ez is normélis-e.

2014. okt. 8. 13:58
 3/9 A kérdező kommentje:
És az etetések ideje, de a kaját is beveri 10 perc alatt...
2014. okt. 8. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Áhá!

Szóval:átalussza az éjszakákat,napközben is sokat alszik,elalszik játék közben nem kell altatgatni,ringatgatni,hang nélkül el van a kiságyban,beveri a kaját 10 perc alatt....


azt kell mondjam egy ÁLOMBABÁD van!!!!!!!!!!!!

2014. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, a védőnő és az orvos is azt mondja, hogy örüljek neki és nem gond, de minden hónapban megkérdezem, mert nem ilyeneket írnak meg mondanak a babákról és olyankor aggódni kezdek megint. Most is azért írtam ki, hogy más, akinek volt ilyen babája, az tud-e erre valamit mondani, hogy tényleg ez is lehet normális?
2014. okt. 8. 14:58
 6/9 A kérdező kommentje:

Mármint a védőnőt és az orvost kérdezem havonta.


Egyébként az elején azt mondta a védőnőnk, hog ymajd meg fog változni, első hetekben ilyen csak. Pont ez az, hogy azóta teljesen beállt a napirendje és az többnyire alvás maradt.

2014. okt. 8. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Átlagtól tényleg jóval eltér a Te babád alvásigénye. A vasa is rendben van? (amúgy nekem a narkolepszia is eszembe jutott, mert ennyi alvás után még a játékába is bealszik, de nem tudom, hogy létezik-e ez a betegség csecsemőknél)
2014. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A vasat nem tudom, de majd megkérdezem az orvost, holnap megyünk. Narkolepsziát én nem ismerem annyira, de ha pl. hordozóban van, vagy babakocsiban, akkor meg nem alszik, hanem érdeklődve nézi a külvilágot. Meg amikor ébren van, akkor is nagyon aktív, azért is tökéletes a státusz is, amiket eddig csináltak.


Most már délutáni kúszás megy épp. Mindent megszerez, megrág, minden érdekli, csak ha nem hagyom aludni délután, akkor vígasztalhatatlanul sír már nagyon estére, ameddig le nem teszem. (Egyébként sírni sem szokott, csak ha álmos, vagy elcsúsztunk nagyon az evéssel.)


Ja, múlt héten olyan is volt, hogy álmosabb volt, mint éhes! Nem tudtam megetetni, szabadulni akart és ahogy letettem, kb fél perc múlva aludt. Aztán felébredt és beverte az ebédet. Akkor a levegő nyomhatta el, vidéken voltunk kirándulni.


Még arra is gondoltam, hogy talán unatkozik, de igazából eljátszik, meg engem is figyel, beszélget, énekelek neki, olvasunk stb. és ha álmos lesz, akkor kezdődik a nyűgösség és akkor alvás kell. Lehet túlaggódom csak. -.-

2014. okt. 8. 16:30
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, voltunk délelőtt orvosnál és megint azt mondták, hogy érdekes, de nem gond. Pörög, ha ébren van, élénk, érdeklődő, jó evő, jól fejlődik a mozgása, kommunikál stb. Ő ilyen természet, nyugis nagyon és hogy van ilyen is, igen.

(Megint alszik.)

2014. okt. 9. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!