Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kullancs csípés és pánik?!

Kullancs csípés és pánik?!

Figyelt kérdés

Lassan 30 éves leszek, és sosem volt bennem kullancs. Legalábbis nem tudok róla.

Tegnap estefelé sétáltunk a természetbe, vagyis érdekes mert végig lebetonozott bicikli úton az erőbe. Mindegy is, ma reggelre észrevettem valami nagyon apró fekete kis bibinek hitt valamit a lábszáramon. Kicsit piszkálgattam, majd 30 mp éltekével rájöttem, hogy bakker ez nem seb. Hanem apró kis kullancs. Dejo.....

Hát apostol jöttek az ötletek. Foszfor meg stb.. párom meg csak szerencsétlenkedett a csipesszel. Mondom Oke, hagyd abba. Életem első kullancsa , totál beparáztam, hívtam a dokit. Oke , menjek , kiszedi... megtörtént. Apró kis dög volt. Semmi nem szakadt be.. lefertőtlenítette. Majd mondta mire figyeljek..


Beparáztam. Lyme-kór. Agyhártya gyulladás.. szuper.

A helyét figyelem .. De pl egy agyhártyagyulladás mennyi idő elteltével alakulhat ki? Egyik helyen 1,2 napot írnak. Máshol heteket. Máshol meg 4-5 nap..

Légyszi írjatok valami megnyugtatót...



2021. ápr. 23. 14:01
 1/7 A kérdező kommentje:

Elnézést az elírásokért.


Kissé sietve írtam ki a kérdésem.

2021. ápr. 23. 14:02
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Kb. nulla az esélye,hogy megfertőződj.
2021. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Lyme-kór gyakoribb, az agyhártya-gyulladás ritkább. Már nagyon sok a kullancs és mindenfelé vannak, ezért érdemes beoltatnod magad agyhártya-gyulladás ellen. Most nem erre a mostani esetre gondolok, hanem a későbbiekre. A Lyme-kór ellen nincs oltás. Ha természetbe mész, érdemes kullancs-riasztót használni. Szerintem két hétig figyeld magad, szedj C-vitamint, ne aggódj, mert tényleg ritka az agyhártya-gyulladás.
2021. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy valami előfordulhat, nem valószínű, hogy pont te leszel az érintett. Szóval nyugi, ezek a nyavalyák tényleg elég ritkák. Ettől még figyeld a helyét és ha belázasodnál a következő hetekben valamikor, akkor említsd az orvosnak, hogy kullancs volt benned. Bennem már volt legalább száz, és még egyszer se lett bajom tőle.


Kiszedésnél amúgy nem az a lényeg, hogy ne szakadjon be. Azzal a picivel elbánik már az immunrendszered. Ezt régen mondták, de nem számít. Az a fontos, hogy a potroha ne legyen összenyomva a jószágnak, mert abban van a fertőző anyag, ha fertőzött.


Amúgy a hivatalos kullancscsipesszel még sosem sikerült kiszednem, kézzel szoktam, hosszú a körmöm, azzal meg lehet fogni közel a bőrhöz. De az is jó, ha egy borotvával levágod a kilógó részt, mert akkor a potrohát is levágtad, a kullancs megdöglik, a feje meg majd kilökődik később, addig legalább jelzi a pontos helyét.

2021. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató hozzászólásokat.


Még tényleg Nem volt bennem, biztos ezért ez a para.. 😅


Iszonyú apró volt. Mint egy picit nagyobb mákszem. Eszembe sem jutott , hogy az lehet kullancs.

2021. ápr. 24. 08:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Hallod, ezek iszonyú kicsik tudnak lenni. Nekem egyszer sátrazás után volt, csak másnap vettem észre őket. A térdem körül volt vagy tíz, és csak azért vettem észre őket, mert minden kullancsnál lett egy pici piros pötty a bőrömön. Ezek kisebbek voltak, mint egy mákszem. Rövidlátó vagyok, az átlagnál jobban látom a picike dolgokat, de még nekem is nagyító kellett. Utána azt gondoltam, hogy ezek fiatal kullancsok lehettek, most keltek ki a petéből, és sátrazáskor beletérdeltem a fészkükbe (vagy nem tudom, hova petézik az anyakullancs). Jó hír, hogy a kisebbek állítólag ritkábban fertőzőek. Szerencsére semmi bajom nem lett, pedig elég sokáig bennem lehettek. Olyan is volt, hogy kirándulát után másnap vagy harmadnap találtam friss kullancsot magamban, ami még nem szívta tele magát. Valszínűleg a ruhámon volt, és mikor újra fölvettem, akkor tudott belémfúródni.
2021. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka az agyhartyagyulladas. Kb 1000ből 1. A Lyme-kor meg manapság már egy antibiotikum kúrával elintézhető. Csak figyeld a helyét hogy kialakul-e pár napon belül a kokárda.

Az agyhartyagyulladas (tényleg nagyon ritka, évente az egész országban alig van pár eset, azok is általában kisbabák, vírusos eredetűek). Egyébként nagyon durva fejfájás, láz, tarkómerevség, fényérzékenység, hányinger stb, szóval eléggé olyan tünetek amikkel érzi az ember hogy nincs minden rendben.

Szóval nem kell aggódnod.

Ráadásul orvos szedte ki, és ha helyesen szedik ki szinte arra is nagy az esély hogy nem is sikerült neki bármit is visszaköpnie.

2021. máj. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!