Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A lúdtalp milyen problémákat...

A lúdtalp milyen problémákat okoz, akinek nem lett kezelve gyerekkorban? Ti mennyit szenvedtek vele?

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleimnek nem tűnt fel, hogy lúdtalpam van, vagy nem foglalkoztak vele, pedig elég súlyos, bokasüllyedés is van mellé. 16 évesen tűnt fel először, hogy valami nincs rendben, amikor papucsban jártam, és iszonyúan fájt ellentétben a többi lánnyal, meg barátnőm is mondta, mennyire furán néz ki. Akkor kaptam betétet, de az orvos mondta, hogy ez cak a fájdalmat enyhiti, nem oldja meg. Lehet csinálni gyakorlatokat, de valószinűleg késő.

Most 23 éves vagyok, és ha nem hordom a betétet, minden cipőben megfájdul a lábam. A hátam még nem fáj, de a térdemet érzem hosszabb séták után. Tavaly nyáron például horvátországban voltunk, és a tengerparti séta után a barátomnak kellett kimassziroznia a görcsöt a talpamból, szóval elég kellemetlen... az se olyan szép, ahogy kinéz, de ez a legkisebb baj

a kérdés az lenne, hogy ez másnak is rosszabbodik? valahogy lehet ezt lassítani? képet is tudok feltölteni, hogy lássátok, mennyire súlyos



2021. ápr. 23. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A talpbetét olyan szempontból nekem sokat segít, hogy ha rendszeresen hordom, akkor nem gáz, ha strandon meg ilyen helyeken nem viselem. Amúgy nem tudom, milyen súlyod van, de ha túlsúlyos vagy, emiatt is érdemes lenne lefogynod. Én most a nagy home office-ban magamra szedtem némi túlsúlyt, meg ugye az izomzatom is hát... na. Nem tesz jót a talpamnak és a térdemnek. Most újra elkezdtem mozogni és fogyni, sokat enyhít.

Amúgy mindenképpen konzultálj másik orvossal, ha súlyosbodik. És hord rendszeresen a talpbetétet, ne hagyd el, mert akkor tényleg rosszabbodik.

2021. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 45 éves vagyok, és eljutottam addig, hogy konkrétan nem tudtam menni. papucsban még csak-csak elsántikáltam, de mezítláb még állni sem tudtam egyhelyben. Le kell fogyni, minden nap tornáztatni a lábat, mindig hordani a talpbetétet, és a legkényelmesebb cipőkben járni. Súlyos esetekben műtéttel is helyre tudják állítani, de erről nincs tapasztalatom.
2021. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keress fel egy gyogytornaszt, mindenkeppen hasznos, soha nem felesleges a torna.

Illetve hasznald a betetet minden cipoben, mast nem tudsz tenni. Szivas, de kerulni kell a nyari papucsokat, szandikat, ne legyen rajtad gyakran. Esetleg ezekbol is inkabb olyat valassz, ami “ortoped”, ne ezeket a nagyon lapos, 0 tartast ado labbeliket.


Ha a betet viszonylag regi, csinaltass ujat mindenkeppen, egyebkent is idorol idore ezeket cserelni kell.

2021. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, a betétet évente cserélem, és nem ilyen gagyit veszek
2021. ápr. 23. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:
En most 25 vagyok, vékony és rendszeresen sportolok. Ugyanez a problémám az elmúlt években sokat küzdöttem vele. Ami nekem bevált az a talpbetet de szigorúan minden második nap, rengeteg gyógytorna az egész testre, illetve csak jo minőségű zárt cipőt hordok ami tartja a lábam. Nincs papucs se saru, magassarkú se rendszeresen csak mikor a szett megkívánja. Elképesztően sokat javult a helyzet de csak úgy javul ha a gyogytornat 110%al csinálod és heti többször és soha nem hagyod ko. Ha csak hébe-hóba csinálgatom úgy semmit nem ér, de mar olyan panaszaim voltak h meg ae fordulna a fejembe h nem teszek meg mindent.
2021. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gublug ***** válasza:

Én betétet már kb. 15 éve hordok, minden cipőmben van. Eleinte évente cseréltem olyat amilyet kimondottan a talpamra csináltak. Aztán annyira rendbe jött, hogy már csak két évente, vagy ha új cipőt veszek. A betétes fickó mindig fényképezni spéci géppel a talpam és visszamenőleg látjuk évekre a változásokat.

Ergo: hordj betétet minden cipőben. Minden nap.

A cipő tartsa a bokád. Én vagy 10 évig csak acélbetétes bakancsot hordtam. Az tartott is rendesen.

Ha nem fáj a hátad még az jó. Ha fáj, akkor tornázz rendesen és ne csak addig amíg tünetmentes vagy.

Figyelj arra is, hogy hogyan lépsz. Külső lábélre lépj. Fárasztó, de ha figyelsz újra és újra, korrigálhatod a járásod.

Az én esetemben ez mind bevált. De ettől még mindig hordok betétet és ha mezítláb vagy papucsban vagy félcipőben vagyok látszik a bokasüllyedés. De sokat javult a szitu.

2021. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!