Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A testvérem kényszerbeteg. Ho...

A testvérem kényszerbeteg. Hogyan tudok segíteni a tudta nélkül?

Figyelt kérdés

Az ikertestvéremen már pár éve látom a kényszerbetegség tüneteit. Mondtam is neki, hogy segítség kell neked de ő mindig csak lekiabálta a fejem és be zárkózott a szobába.


Onnan gondolom, hogy kényszerbeteg: 1 órán át fürdik, 1 nap akár 3x rendet rak a szobájában. Üti az asztalt 10mp-es szünetekkel, kipakolja a szekrényt és vissza pakol majd 1 perc múlva megint kipakolja és vissza pakol. A szoba ajtaját mindig be kell csukni és senki nem mehet be a szobájába, de amint valaki belép akkor ő képes felugrani az asztaltól mikor ebédel és rohan utánad, hogy mit szeretnél a szobájában. Persze ő bármikor bejöhet/jön a szobámba de én nem mehetek be az övéjébe.. Még biztos van amit kihagytam..


Hogyan tudnék neki segíteni mikor ő nem képes belátni, hogy kényszerbeteg?


A testvérem és szeretem ezért szeretnék neki mindenben segíteni.


Ha esetleg van köztetek olyan aki hasonló szituációban van mint én, az kérem segítsen!!!



2021. ápr. 25. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogyan sem segíthetsz, ha ő nem akarja. A magyar betegjogi törvények szerint elmebeteg is elutasíthatja a kezelést. Amíg nem követ el bűncselekményt, nem kényszeríthető kezelésre.
2021. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A tudta nélkül sehogy. Pszichoterápia, és esetleg gyógyszer a megoldás. Amihez együttműködés kell, amihez betegségtudat kell. Próbáld meg a betegségtudatát kialakítani. Ebben pszichológus adhat tippet.
2021. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok és mi a diagnózis? Vagy pont hogy diagnózis nincs? Szüleitek hogyhogy nem vették észre?
2021. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez még nem 100, hogy kényszerbeteg.

Én az vagyok és tudnod kell, hogy rohadt nehéz gyógyítani, gyógyszer + terápia hatékony legtöbbször.

2021. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
22 évesek vagyunk. Apukánk nem velünk él. Anyukám azért nem vette még észre mert ezeket a dolgokat akkor csinálja mikor ő nincs itthon. Ha meg itthon van és TV-ni szokott akkor meg nem látja vagy hallja.
2021. ápr. 25. 15:43
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es kommentelő: De akkor mi lehet ha nem kényszerbetegség?


Mert ilyet az ember nem csinál csak úgy...

2021. ápr. 25. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Akkor szólj anyudnak, hogy vegye észre ezeket ő is.
2021. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!