Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől ugrál a pulzusom?...

Mitől ugrál a pulzusom? Stressz okozhatja?

Figyelt kérdés

Reggel mikor felkeltem 51 volt a pulzusom. Egyébként sportos ember vagyok, de most 2 hónapja nem edzettem már, mivel itthonról kellett dolgoznom a covid miatt és a gyerekek sincsenek iskolában-óvodában.

Aztveszem észre, hogy még reggel kellemes 50-60 között van, a minimum ma 51 volt, aztán felkelek, teszek-veszek és napközben 75-80 köré felmegy. Nekem ez szokatlan, ugyanis régen 60-65 között volt általában. Lehet kizökkentem a formámból? Mostanság sok a stressz az életemben, a munkában is lemaradtam, néha hányingerem is van és nem tudok ellazulni.

30/F


2021. ápr. 28. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A stressz és az edzetlenség egyaránt okozhatja. Egyébként így is teljesen normális tartományban van. Én is rengeteget sportolok, eddig 60-65 körül volt a nyugalmi pulzusom. Miután átestem a covidon - és persze az edzéseket több hétig kihagytam - a pulzusom 75-90 között van.
2021. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül ebben, de most 1 hete érzem és mérek ennyit, ha pedig elkezdek kicsit mozogni máris felszalad 100 köré és nagyon zavar ahogy érzem az erős szívdobogásom. Vagy ha ülök és hirtelen felállok akkor is megugrik.
2021. ápr. 28. 12:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Régen órákat bírtam tempósan sétálni, biciklizni, anélkül,hogy szívdobogásérzésem lett volna. Vissza lehet ezt csinálni anélkül, hogy szenvedve kéne megélni?
2021. ápr. 28. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem most az edzések hatására csökken. Szerintem próbálj meg akár 20-30 perces edzéseket beiktatni a napodba, de ne a szokásos terheléssel.

Illetve a tartós stresszt is meg kellene szüntetni.

Relaxálós hanganyagokat és jógát nem próbálnál ki? Koffein fogyasztással hogy állsz?

2021. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!