Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítség! Az oldal állítása...

Segítség! Az oldal állítása tényleg jó? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátom sajna refluxos lett.

Nézegettünk diéta tippeket,hogy mit lehet és mit nem.

[link]


Itt annyi minden van ,ami tiltó listás lenne. X oldal azt mondja lehet y nem.


+kérdés:

Papaját, dinnyét szabad enni?.

Tudtommal kicsi magvasokat és savasítókat, citrusféléket nem szabad. Coffeines,kakaós,cukros,olajos, erősen fűszerezett dolgok felejtősek az biztos. Annyit tudok ,hogy banánt biztosan ehet.

Milyen gyümölcsöket ehet még?

És a listán levők közül mit ?


Aki jártas a témában kérem, hogy segítsen. És a válaszolókat is megkérném,hogy ne leordítós/lecseszős módban fejezze ki magát.


Köszönöm szépen:



Bogi



2021. ápr. 30. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Bogi, szerintem ezt ne itt kérdezd, hanem a házi orvostól, de legjobb, ha kértek beutalót gasztroenterológushoz.
2021. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tepfal ***** válasza:
100%
Egyetértek az egyessel, itt mindenre meg az ellenkezőjére is fogsz tanácsot kapni, és nem fogod tudni, hogy azt egy "szektás" írta vagy egy képzett orvos. Ha mást nem, fizessetek ki kb. 10 ezret egy privát konzultációért, és elmagyaráznak mindent. Az ingyenes eü. rendszerben is megoldható ugyanez, csak kicsit több macera.
2021. ápr. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A gasztroenterológus majd személyre szabottan megmondja. Nekem nem került ennyi minden tiltó listára, csak a túl zsíros és fűszeres dolgok, citrusfélék illetve a paradicsom.
2021. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem is refluxom van. Voltam gasztroenterológusnál, kaptam gyógyszeres kezelést.

Az étkezést illetően a zsíros és savas ételekkel vigyázok. Amúgy mindent eszek. Nekem az orvos azt mondta, hogy van egy irány hogy miket nem szabad enni (ami elég sok) , de ezt inkább mindenkinek magának kell megtapasztalni. Nekem is így lett.

2021. máj. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

A gyógyszeres kezelés ugye csak annyi hogy savlekötőt kaptál?

2021. máj. 1. 13:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsit speciálisabb savlekötőt kaptam és 1 másik gyógyszert néhány hétre. Azóta egy másikat szedek amikor szükséges.
2021. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Jó egészséget és tünetmentes napokat ! :)

2021. máj. 1. 18:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, viszont :)
2021. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
0%
Szerintem meg felesleges gasztroizéhez mászkálni, meg tiltólistára venni dolgokat. A refluxot nem a sok sav okozza, hanem a kevés, vagy gyenge gyomorsav. A nyelőcső zárógyűrűjét ugyanis csak a kellően erős sav tudja bezárni, az nem engedi visszaszivárogni a gyomortartalmat. A barátod figyeljen oda az étkezésre; kerülje a hanyag rágást, a túlevést, az étkezés közbeni, vagy közvetlen előtte-utána történő folyadékbevitelt. Táplálékának legalább a túlnyomó részét természetes táplálék képezze, és ne az agyonfinomított ételnek látszó tárgyak.
2021. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ennek az első fele nem igaz 9-es. A gyomorszáj akkor lazul el, és nem zár jól, ha sok zsírt viszel be.

Érdemes gasztroenterológushoz menni, mert ki kell deríteni mi okozza a refluxot, nehogy komoly baj legyen.

2021. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!