Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kismamakènt jobban veszélyes...

Kismamakènt jobban veszélyes rám a covid?

Figyelt kérdés
Anno novemberben elkaptam és kisebb tünetekkel átvészeltem. Nagyon sokan riogatnak hogy kismamaként ez veszélyes. Oltatni a baba miatt nem szeretnék. Jelenthet bármilyen előnyt hogy novemberben kisebb tünetekkel megúsztam?
2021. máj. 4. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Semmit nem jelent, ismerek olyat, aki 4 hónap alatt kétszer kapta el. Nálad meg már fél év eltelt...

Igen, terhesen lehet veszélyesebb a covid. Nem olvasol híreket??? Nem hallottad még, hány kismama halt bele a covidba? Hány baba életét mentették meg sürgősségi császárral?

Én is babát várok, és sikerült az első trimeszterben elkapni ezt a retket. SEMMILYEN gyógyszert nem kaptam, végig rettegtem az egészet, hogy mi lesz a babámmal. Most is rettegek, amíg nem megyek ultrahangra, és nem tudom, hogy minden rendben vele.

Aztán amint lehet, oltatom magam, mert még egyszer nem lesz ilyen szerencsém, hogy viszonylag emyhe tünetekkel átvészeljem a covidot.

2021. máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De, olvasok rendszeresen és én is látom. Éppen ezért kérdeztem, adhat e bármi előnyt hogy elkaptam. Nekem is a kisbaba a legfontosabb, éppen ezért nem oltatok, inkább nagyon vigyázok magamra. Még egy babát sem láttunk aki oltás után született, annyira friss ez az egész, és vallom nem véletlen hogy egy algopyrint sem szabad bevenni. Semmiképp sem kockáztatnék. A nőgyógyászom is azt mondta ajánlja az oltást. Majd mikor rákérdeztem ki tudja-e jelenteni hogy nem veszélyes a babára nézve, azt mondta nem meri kijelenteni, mert nem bizonyított. Hat köszi, első babám lesz, nem teszem ki ennek. Inkább ki sem mozdulok a lakásból.
2021. máj. 4. 08:05
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Igen, úgy tűnik, ez a mostani variáns veszélyesebb a kismamákra. Én is kismama vagyok, én beadattam az oltást. Több orvossal beszéltem, mindegyik nagyon erősen ajánlotta. Oké, hogy erről a konkrét oltásról még nincsenek hosszú távú tapasztalatok, de a technológiát ismerik az orvosok, és az alapján nem tudják elképzelni, hogy árthat az oltás a magzatnak. Én hiszek nekik, bízom bennük. Amúgy de, már rengeteg baba született az oltás után. Először Izraelben, az USA-ban, de már nálunk is, hiszen több mint 1 hónapja oltanak kismamákat, és van aki a terhessége utolsó heteiben kapta meg.


Természetesen a te döntésed, hogy oltatsz-e, és való igaz, hogy nagy valószínűséggel akkor is atvészeled te is és a baba is, ha elkapod a vírust. Sok kismama vészeli át enyhe tünetekkel, vagy kigyógyulnak súlyosabb tünetek után. Viszont sokakat annyira megvisel, hogy idő előtti császármetszésre van szükség, koraszülött lesz emiatt a baba, és igen, halt már bele több kismama is, és nem csak annyi, amennyit a médiában láttunk. Nekem a betegség egyértelműen kockázatosabbnak tűnik, mint az oltás.


Azzal kapcsolatban meg, hogy inkább vigyázol magadra és otthon maradsz; oké, de vizsgálatokra csak kell menned, nem? Nem tudom, hol tartasz a terhességben, én már a 40. hetet taposom és így a végén szinte 2 naponta kell bemennek a kórházba, NST, UH, stb... És volt már, hogy összesen 4 órát töltöttem itt, elég sok emberrel kontaktálva. Aztán ott lesz a szülés, utána a szobatársak, stb... Szóval most még tudsz vigyázni magadra, de ezeket nehezen kerülheted el.

2021. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon Dr. Novák Hunor. Vannak videói ezzel kapcsolatban.

Ha beoltatod magad, a babát is védés, ugyanis antitestekkel fog születni.

Több kismama van, ahol idő előtt császár kellett, hogy a nő életét megmenthessék. És sajnos olyan is, ahol ez nem sikerült, a kismama belehalt, a baba meg koraszülött...

Ezek az új variánsok kismamákra sokkal veszélyesebbek.

2021. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én is vigyáztam. Ffp2 maszk helyesen fordva, kézmosás, fertőtlenítés, nem mentem emberek közé feleslegesen, mégis elkaptam. NEM tudod kivédeni. Nekem is első terhessés, 15 hónapot vártam rá, fokozottan vigyázok, de nem volt elég.

Olvass HITELES forrást, nem 3 hete kezdték el kismamákob tesztelni. Én hiszek az orvosomnak, hogy az oltás jobb, mint a covid. Arról nem is beszélve, hogy nekem pl covidosan volt barnás folyásom, 2 orvos vágta az arcomba, hogy covidossal nem foglalkoznak, ha vetélés, akkor kb így jártam.

Szerencsére volt olyan ismerős, akinek voltak megfelelő kapcsolatai, hogy intézzen ellàtást.

2021. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!