Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik veszélyeztetett kismamaké...

Akik veszélyeztetett kismamaként táppénzen vannak, mi az ami miatt veszélyeztetett a terhességetek?

Figyelt kérdés

Vannak akiknek pl a munkahelyük miatt kell betegállományba menni(mint nekem az elsővel). De akkor is írnak valami mást rá.Kinek mit?

Cukor betegség miatt lehet valaki veszélyeztetve?



2013. nov. 22. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett terhes csak és kizárólag az egészségi állapot miatt lehet valaki. Ha a munkahely nem megfelelő, amiatt hivatalosan nem lehet táppénzre menni, azt a munkahelynek kell megoldani. Persze a legtöbb orvos ilyenkor is táppénzre veszi a kismamát, de valamilyen egészségügyi indokkal, (ami lehet hogy nem is igaz, de senki nem fogja megkérdőjelezni).

A cukorbetegség önmagában is elég indok a táppénzhez (nem a terhességi, hanem a korábban is fennálló).

2013. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly januárban szültem a fiamat. Első perctől kezdve veszélyeztetett voltam (eü előzmény: endometriózis, egy petefészek eltávolítás, a másik csonkolása), de nem írattam magamat ki tp-re. Azt mondta a doki, ha akarom szóljak, kiír. Dec végéig dolgoztam.
2013. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hat hetesen bevéreztem, majd a 13.héttől folyamatos görcseim voltak. A16. héttől C2000-es lett a méhszájértékem, a 27. héten már C2100-nak mondták.
2013. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok táppénzen, de szerettem volna elmenni, mert nem nagyon bírom már a fizikai munkát, egy hipermarketben vagyok árufeltöltő. Ez a 3. terhességem, mind a 2 terhességem alatt toxémia és preeclampsya gyanús voltam. Most is már 160/90 körüli a vérnyomásom, pedig 3x1 Dopegytet szedek és még két fajta értágítót. Az orvos SZTK rendelésen azt mondta, ez még nem indok a táppénzre. Persze hivatalosan papíron könnyített munkán vagyok, de persze csak papíron, mikor emberhiány van és jönnek az Ünnepek. 25 hetes vagyok, minden nap hulla, de engem nem vesznek táppénzre. Na, mindegy, csak azért írtam, mert én is kíváncsi vagyok, hogy a vérzésen kívűl mi számít még veszélyeztetettnek?

Egyébként az is sokat számít, hogy jársz-e az illető orvos magánrendelésére, mert ugye elmész hozzá SZTK rendelésre, hogy vegyen táppénzre és persze, hogy táppénzre vesz, mert a magánrendelésén meg több tíz ezreket hagysz nála.

2013. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

20. héttől elkezdett kinyílni a méhszájam, sokat görcsöltem. Akkor voltam táppénzen egy hónapot. Amikor beállították a gyógyszert és már nem görcsöltem annyit, akkor újra dolgoztam, majd a 32. héttől újra táppénzre mentem. Ülő munkát végeztem és egyfolytában görcsölt a hasam ha ültem, plusz leszakadt a derekam, de ez mellékes.

A nőgyógyászok nem nagyon szoktak vacakolni (főleg, ha magánhoz jár az ember, kiadja a papírt, nekem azt ugyebár, hogy görcsök miatt nem tudom elvégezni a munkámat) Ezt kellett vinni a háziorvoshoz és kiírt táppénzre...

Úgyhogy nálam a görcsölés miatti veszély, hogy kinyílik a méhszáj és koraszülés lesz...

2013. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Habitualis veteles utan nem volt kerdes. Maganrendelesre jarok es a doki eleve igy adta ki a papiromat, amivel mehettem a hazi orvoshoz. O irt ki a nogyogyasz altal kiallitott papir alapjan. Szerencsere ez a terhessegem problemamentes, de az elozmenyek miatt semmi garancia nem volt ra, hogy valoban problemamentes lesz. A szivmukodes megallapitasa utan azonnal tappenzre mehettem.
2013. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!