Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, egyetemista, és mikor belekerültem az egyetemista létbe, semmilyen határokat nem tartottam, magával ragadtak a rendszeres bulik meg minden más. Bár az elmúlt időszakban a vendéglátóhelyek zárva voltak, én nem fogtam vissza magam, akkor buliztam, amikor csak tudtam, és mostanra ez addig fajult, hogy el kell ismernem, alkoholfüggő vagyok, nem is kicsit, ha nincs buli, akkor egyedül fogyasztom a szobámban, mert szó szerint egy napot nem bírok már ki. Ezen változtatni szeretnék minden áron, hol és hogyan kaphatnék ehhez érdemi segítséget?

2021. máj. 6. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jó hogy felismerted a problémát!

Én interneten próbálkoznék először is valamilyen ingyenesen hívható segélyvonalakon.

2021. máj. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben voltam, minden nap söröztem, boroztam a barátaimmal, ha nem velük, akkor itthon a párommal, de egyedül is. Nem sokat, nem voltam részeg sose, de pár pohár bor simán lecsúszott egy este.

Fogyókúra miatt 5 hónapja úgy döntöttem egy hónapig nem iszom, utána pedig igyekszem mértékkel. Az összejövetelekre ugyanúgy eljártam, alkohol helyett limonádét, alkoholmentes sört, vizet, kólát, vagy gyümölcsleveket ittam. Itthon házi jegesteát csináltam borospohárba, vagy szörpöket..stb. megvolt a feelingje, hogy szép pohárból iszom valami finomat.

Volt mikor nehéz volt, de mindig csak arra koncentráltam, hogy a hónapot megcsináljam. Utána észre se vettem, hogy eltelt az idő és már ihatnék. Azóta abszolút mértékkel iszom és jobban is érzem magam.

Én azt javaslom tűzz ki egy célt, ameddig nem iszol, keress helyette más alternativákat, a barátaiddal legyenek olyan programok is ahol nem a pia a lényeg és hamar érezni fogod a változást.

Természetesen, ez egy határig működik, ha úgy érzed nem tudsz ezzel megbirkózni egyedül, akkor ne félj segítséget kérni, érdemes feltárni a függőség mögötti problémákat. Szuper, hogy felismerted a problémát és akarsz vele foglalkozni, hajrá!

2021. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!