Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnek ez ellen tenni?

Mit tudnek ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ejszakai muszak elott sosem tudok aludni ,nemtudom miert ,ez pedig annyira lerombol ilyen hajnali 2-3-4ora fele, hogy hanyingerem van mar a faradtsagtol.. Nagyon rosszul szoktam lenni,es erre szeretnek toletek tamacsot kerni, ti mit ajanlanatok amivel ezt a muszakban kicsit enyhiteni tudnam? Vagyis a hanyingert ...

2020. febr. 26. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Általában az emberek bírják az éjszakai műszakot ébren, de ennek a feltétele, hogy nappal (nap közben) valamennyit aludjanak. Igazság szerint ki lehetne bírni, amennyiben minden órában tudnál aludni 10 percet, akkor akár 24 órát is fent lehetsz.

Én, mikor éjszakás voltam, akkor jelentkezett az általad is panaszolt hányinger, amikor valami miatt sztresszeltem. Reggelre annyira kikészültem, hogy sokszor hánytam is. Ilyenkor csak az alvás segít. Én olyan helyen dolgoztam (betegszobán), ahol az elkülönítőben, üres ágyakban le lehetett ilyenkor feküdni kicsit aludni, amíg a kolleganőm végezte a saját nappalai műszakját, addig tudtam pihenni, majd mentem haza, és jöttem újra éjszakára.

Ha azt kérdezed- akarod tudni -, a hányingerre mi használ, akkor a Dadalon tbl-t tudom javasolni, csak ha sztresszes vagy, akkor van egy altató hatása is.

Jó még hányingerre a B6 vitamin tbl, valamint a gyömbért tartalmazó üdítő italok, Pl. a Canada Dry (Ginger ale).

((Viszont ha sokat iszol, a gyömbérnek van némi vízhajtó hatása is.))

Viszont mindenképp fontosnak tartom, hogy éjszakai műszak előtt aludj, pihenj. Ha több éjszakát viszel, akkor ahogy hazaérsz feküdj le, és próbálj valamennyit aludni, mert huzamosabb ideig nem bírja a kialvatlanságot szervezet, főleg az agy sínyli meg. Majd aztán ott fogsz tartani, hogy másodpercenként elalszol, vagy a végén akár hallucinálsz. Én, amikor beteg voltam, és négy napig alig aludtam valamit (ahogy írtam, - a köhögés, és a sok nyák miatt - másodpercekre aludtam), felléptek ezek a tünetek.

Úgyhogy én a fentiek egyikét javaslom, ami neked szimpatikus. (Daedalon tbl / B6 tbl / Canada Dry üdítő ital, vagy ha ismersz más gyömbéres italt, akkor azt.)

2020. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szeoen koszonom !!!! Nagyon sokat segitettel !!!!

Az a baj most egyiksincs itrhon, de mindenkepp beszerzem!!!

En monitor elott ulok 8oran at keresztul es olyan monoton egy ido utan, hogy irni nemtudok, teljesen legyengulok, a kezemet nemtudom mozgatni se a fejemet ( szobszerint )))) es akkor jon a hanyinger is melle, es sokszor ra tesz az a franya fogfajas is ,kibirhatatlan olyankor ... megegyszer tenyleg nagyon koszi !😊

2020. febr. 26. 18:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Olvastam meg hogy hanyinger ellen hidegvizesbirogatas ,hat be tettem a vizemet a fagyasztoba 🤣 aztan megy majd a homlokomra !😀
2020. febr. 26. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már hideg víz, akkor a borogatást inkább a tarkódra tedd, ugyanis ott van a kisagy, aki a hányingert, köhögést, tüsszögést stb. irányítja.

Homlokra max. a láznál hathat.

Egyébként monitor nézéstől lehet fejfájást, hányingert kapni, olyankor azonnal szünetet kell tartani!


Fogfájásra valamilyen gyulladás csökkentő, fájdalom csillapító jó: pl. Algopyrin, Demalgon, Panalgorin stb.

2020. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom! Ez is hasznos volt szamomra !😘 Nem gondoltam volna hogy ilyen segitokesz emberek valaszait kapom ..😘❤️🙏🏻
2020. febr. 26. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!