Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki kigyógyult már a...

Valaki kigyógyult már a paranoid skizofréniából? Úgy értem,hogy hosszabb idő után is tünetmente? Hogy csináltad,hogy meggyógyultál?

Figyelt kérdés
Én 2008 óta vagyok súlyos paranoid skizofrén..de eddig nem értek el az orvosok komoly eredményt....:(

2021. máj. 8. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Azèrt nem mert ez egy nem gyógyítható betegség. Csak kezelhető nagyjából.
2021. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen,csak nagyjából....de nekem eddig nem sikerült normálisan beállítani a gyógyszereim :(
2021. máj. 8. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Csak gyógyszerekkel lehet elérni a nagyjából tünetmentes állapotot. Senki sem gyógyul ki belőle.

Kiegészítésnek pedig pszichoterápia is hasznos lenne.

Válts pszichiátert, ha eddig nem tudták normálisan beállítani a gyógyszereket.

2021. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi,számos dokit váltottam már,és semmi...:(
2021. máj. 8. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Én külföldön élek, Magyarországon nálam se értek el átfogó hatást. 8 éve nincs tünetem, le vagyok nyugdíjazva, de az orvosom 2 éve azt mondta, hogy talán 2 év múlva (tehát mostanában) abbahagyhatom majd az egyetlen gyógyszert, amit szednem kell, ha addig szépen járok kezelésekre és szedem. Minden nap szedtem és 1 kezelést se mondtam le. Előtte,amíg kórházban voltam én is szedtem vagy 10 féle gyógyszert, aztán haza csak 1-et kaptam, amit fokozatosan csökkentettek. Azért nem élem nagyon bele magam, hogy biztosan letehetem, mert azóta nem beszéltünk róla, kiváncsi vagyok, hogy a következő találkozón mit fog mondani, akkor telik le a megbeszélt 2 év. Nekem csak a gyógyszer mellékhatásai vannak, tehát nem képzelődök stb, de rettentően fáradt vagyok és rossz a memóriám,de ennek ellenére most is tanulok. Ha esetleg lenne kérdésed privátban megtalálsz. A titkát nem tudom, nekem nagyon jól beállították a gyógyszerem, annyi, hogy pár hónapig hallucináltam a kórházban, de aztán beállt magától.
2021. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,holnap írok privátban! :)
2021. máj. 9. 19:40
 7/8 anonim válasza:
Én azt kérdezném, hogy kínai medicinával (orvoslással) lehet e gyógyítani a paranoid skizofréniát?
2021. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet... Viszonylag tünetmemtessé tehető pszichiátriai gyógyszerekkel, és nem kínai orvoslással.
2021. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!